Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 994

Projekt pn. Integracja przez wspólne grillowanie i sportu uprawianie

04.10.2017

         

 

 

Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Wsi Psary „Mała Ojczyzna” i  Rada Sołecka Psar zorganizowali wspólnie  imprezę plenerową pn. Integracja przez wspólne grillowanie i sportu uprawianie - Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego połączoną z otwarciem biblioteki w Psarach zorganizowanej przez Stowarzyszenie przy wsparciu darczyńców, którzy przekazywali książki. Na uroczystości , które rozpoczęły się w budynku byłej szkoły w Psarach, przybyli licznie zaproszeni goście:Wiceprzewodniczący Sejmiku Wielkopolskiego, p.Waldemar Witkowski, Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, Proboszcz Parafii Św .Marka w Rososzycy ks. Paweł Guździoł, Zastępca Wójta Gminy Sieroszewice p. Ryszard Boduch, Wójt Gminy Brzeziny i Prezes LGD „Długosz Królewski”, p.Zbigniew Słodowy, Przedstawiciel p. Prezydent  Ostrowa Wlkp. dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wlkp. p. Włodzimierz  Grabowski, Kierownik Biura Europoseł Krystyny Łybackiej p. Magdalena Decker, Radni Powiatu Ostrowskiego p. Arkadiusz Wojtczak p. Józef Wajs, Radna Gminy Sieroszewice p. Małgorzata Matuszewska, Dyrektor PDPS w Psarach p. Milena Przybylska, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Sieroszewicach p. Maria Marciniak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach p.Jerzy Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia „Bliżej Siebie"  z Sieroszewic  p. Alicja  Tarchalska, Autor książki o Rodzie Brodowskich p. Jacek Malkowski, Pani Waleria Bukowska, Pani Renata Zaremba, wieloletnia kierowniczka szkoły w Psarach Pani Czesława Michałowska.

Po otwarciu biblioteki i przecięciu wstęgi przez Wiceprzewodniczącego Sejmiku Wielkopolskiego p. Waldemara Witkowskiego oraz starostę powiatu Ostrowskiego p. Pawła Rajskiego nastąpiło poświęcenie nowego pomieszczenia biblioteki przez proboszcza Parafii św. Marka w Rososzycy Pawła Guździoła.

Organizatorzy oraz rodzina artysty przygotowali wystawę obrazów Eugeniusza Bukowskiego, na którą przybyły żona i córka malarza urodzonego w Psarach. Goście mogli też obejrzeć wystawę poświęconą dziejom rodu Brodowskich – fundatorów budynku szkoły w Psarach  oraz wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież z GOK-u w Sieroszewicach i MDK w Ostrowie Wlkp . Podczas wystaw można było posłuchać  muzyki  klasycznej w wykonaniu Julii Wojtczak.

Po części oficjalnej, powitaniu i przemówieniach gości rozpoczęto imprezę integracyjną - wspólne grillowanie, biesiadę z kiełbaską, pyrą i gziką  dla wszystkich uczestników , w której wzięło udział około 300 osób, mieszkańców Psar oraz DPS-u, gości z okolicznych miejscowości.

Najmłodsi mogli spędzić miło czas w strefie dla  dzieci, gdzie przygotowano zabawki, gry i materiały plastyczne. Dorośli, młodzież i dzieci próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych, za które najlepsi otrzymali  puchary i medale .

Waldemar Skorupa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.