Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 992

Uroczyste oddanie do użytku odnowionej sali wiejskiej w Parczewie

02.10.2017

W sobotę, 30 września 2017 roku, odbyło się uroczyste oddanie do użytku sali wiejskiej po modernizacji. Zaproszonych gości powitała radna Wiesława Smółka. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, radni z gminy Sieroszewice, sołtys Bibianek Maciej Marciniak, sołtys Parczewa Eugeniusz Szymankiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Maria Marciniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, proboszcz parafii w Sadowiu o. Grzegorz Słowikowski i o. Franciszek Maruszewski. Pani Wiesława Smółka podziękowała osobom zaangażowanym w modernizację sali, a szczególnie wójtowi Czesławowi Berkowskiemu i zastępcy Ryszardowi Boduchowi. – Dziękuję bardzo za duży wkład ciężkiej i solidnej pracy, za dobre słowo, za okazane wsparcie oraz pomoc finansową na każdym etapie prac remontowych – powiedziała radna gminy Sieroszewice.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Sieroszewice opowiedział o tej inwestycji, która została zrealizowana przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. -  Możemy być zadowoleni z tego, że udało się tę inwestycję przeprowadzić. Chcę gorąco podziękować wszystkim, z którymi współpracowaliśmy w realizacji, głównie pani radnej Wiesławie i panom sołtysom z Parczewa i Bibianek. Życzę Państwu, aby ta sala dobrze Wam służyła – powiedział Czesław Berkowski.

Przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak podkreślał, że środki na remont sali w Parczewie udało się pozyskać dzięki przynależności do Stowarzyszenia „Długosz Królewski”. Życzył, aby sala służyła społeczności lokalnej.

Czas umiliła schola działająca przy parafii Chrystusa Króla w Sadowiu przygotowana przez Henryka Jamroziaka.

Uroczystość przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy OSP oraz młodzież z Parczewa.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.