Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 989

„Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”

29.09.2017

„Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”

Spotkanie z rodzicami uczniów SP w Strzyżewie

W dniu 26 września odbyło się w SP w Strzyżewie spotkanie z rodzicami na temat  cyfrowego bezpieczeństwa. Zebrani poprzez prezentację oraz film dowiedzieli się, jak bardzo potrzebna jest wiedza i świadomość uczniów, nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Szkoła już drugi rok bierze udział w Projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który odpowiada na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Projekt szczególną wagę przywiązuje do tego, by umiejętnie motywować dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Proponuje rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Beata Dachowska

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.