Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1448
W sumie: 22631

News

News zdjęcie id 980

WAKACJE uczniów Zespołu Szkół w Wielowsi z MEDIACJAMI

22.09.2017

Wakacje dla nas – mediatorów zaczęły się bardzo intensywnie. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego 4 naszych mediatorów – Laura Derdas, Ania Skrzypek, Oliwier Matys oraz Mateusz Piaskowski uczestniczyło w II Akademii Mediacji w Mostach (k. Gdańska), gdzie bardzo intensywnie pracowali. Wspólnie z mediatorami z Wielkopolski oraz z Gdańska opracowali żywy komiks mediacyjny, napisali dwie piosenki na temat mediacji rówieśniczej, reportaż na temat tego, co robili podczas warsztatów. Powstały również plakaty reklamujące mediacje rówieśnicze. Mimo ogromnej pracy, którą musieliśmy  wykonać podczas warsztatów znaleźliśmy czas na zintegrowanie się poprzez codzienne zabawy, spacery po plaży oraz tańczenie belgijki. Opiekunowie wieczorami zapewniali nam  wiele atrakcji: odbywały się mecze, zabawy, wieczory przy grach planszowych oraz wiele innych fascynujących zajęć. Nasi koledzy mieli również okazję zwiedzić Gdańsk.

Wizyta w Mostach stała się tez okazją do nabywania umiejętności przełamywania lodów, po kilku dniach obcy sobie ludzie byli jedną drużyną, nikt nie czuł do siebie dystansu, wszyscy trzymaliśmy się razem. Wszyscy bardzo się polubiliśmy i przywiązaliśmy do siebie. Trudno było się rozstać. Każdemu pokazały się łzy i smutek na twarzy.

Skoro tak dobrze rozpoczęliśmy wakacje, trzeba było je równie udanie zakończyć. 4-osobowa grupa – Ania Skrzypek, Maja Łukawska, Agata Gmerek i Zuzia Gawron wyjechała na drugą część drugiej edycji Akademii Mediacyjnej, która odbyła się w Sierakowskim Parku Krajobrazowym w Chalinie.
Tak jak w pierwszej części Akademii, w Wielkopolsce również pogłębialiśmy naszą wiedzę i umiejętności. Poznaliśmy wspaniałych młodych ludzi i wspólnie spędzaliśmy czas. Podobne zainteresowania, gry zespołowe, oglądanie meczu piłki nożnej, po prostu wspólne spędzenie czasu, pomogły nam nawiązać trwałe więzi. Tak jak w Mostach, na początku, każdy miał dystans do innych. Opiekunowie jednak zadbali o nasze relacje i dzięki codziennym wspólnym rozgrzewkom i wyzwaniom nasza nieufność do innych bardzo szybko zniknęła, co jest naprawdę ważną sprawą, podczas wykonywania zadań. Każdy z nas poznał siebie od innej strony. Naszym opiekunem podczas warsztatów była Pani Katarzyna Telega,  jednak  i Pani Dyrektor Mirosława Kmiecik zaszczyciła nas swoją obecnością w Chalinie. Pani dyrektor wspólnie z nami aktywnie spędzała czas podczas warsztatów.

My jako mediatorzy nie tylko pomagamy rówieśnikom, ale także sami się rozwijamy, poznajemy wspaniałych ludzi.  I to właśnie dzięki nam mediatorom świat może stać się lepszy. Wszyscy mediatorzy, nieważne skąd, tworzymy jedną wielką rodzinę mediacyjną.

Nasze wakacje rozpoczęły i zakończyły się wyjątkowo. Liczymy na więcej takich wyjazdów, ponieważ stwarzają nam możliwość rozwijania swoich zainteresowań i poznawania mediatorów rówieśniczych z całej Wielkopolski i nie tylko.

Grupa mediatorów

ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.