Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3366
W sumie: 24549

News

News zdjęcie id 890

Uczeń Szkoły Podstawowej w Parczewie laureatem powiatowego konkursu przyrodniczego.

03.07.2017

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"- pod takim hasłem odbywała się XIV edycja powiatowego konkursu przyrodniczego: "Region, w którym mieszkasz". Tegorocznym, bardzo trafnym zamierzeniem organizatorów była podpowiedź, że uroków świata wcale nie trzeba szukać daleko, wystarczy tylko rozejrzeć się wokół…, a udane wakacje nie muszą wiązać się z wielkimi kosztami i dalekimi podróżami. To w naszej ”Małej Ojczyźnie” znaleźć można wiele urokliwych miejsc, bogatych pod względem historycznym i przyrodniczym.

W Szkole Podstawowej w Parczewie już w marcu tematyką konkursu zostali zainteresowani wszyscy uczniowie klas IV-VI; ostatecznie zdecydowało się do niego przystąpić czworo z nich. Ich zadaniem było wykonanie folderu lub przewodnika reklamującego wybrany obszar powiatu ostrowskiego, zawierającego jednocześnie propozycję trasy turystycznej, którą w ciekawy sposób trzeba było opisać. Wymagało to czasu, pomysłowości i umiejętności pozyskiwania informacji z różnych źródeł oraz ich selekcji.  Tym samym każdy uczestnik konkursu stał się jednocześnie ambasadorem naszego regionu. W szkole w Parczewie zostali nimi: Marcin Kwiatek i Wiktor Szukalski z klasy IV oraz Wiktoria Błoch i Paulina Kowalczyk z klasy V.                                                                                                                   

Na podsumowanie konkursu, które odbyło się w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017, z powodu dużej ilości jego uczestników (135 uczniów) zostali zaproszeni tylko laureaci wraz z opiekunami. Miało ono miejsce wśród zieleni, w słoneczny czwartek- 22 czerwca 2017 roku na terenie Nadleśnictwa Antonin.                                                                                                                             

Kilkugodzinny pobyt był bogaty w przygotowane przez organizatorów niespodzianki. Całość rozpoczął uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim utworem ”Kocham Cię Polsko!”. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: prezydent Ostrowa- pani Beata Klimek; dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim- głównego organizatora konkursu- pani Dorota Cieśla;  pani Ewa Kargol- Stybaniewicz- wizytator delegatury Kuratorium Oświaty oraz gospodarze. W dalszej części nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków laureatom. Ze szkoły w Parczewie wyróżnienie z rąk Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek odebrał Wiktor Szukalski. Po części oficjalnej wszyscy zebrani mogli uczestniczyć w „Spacerku po Antoninie”, prowadzonym przez  przewodnika- pana Edmunda Radziszewskiego- znanego historyka i regionalistę, jak również w wędrówce trasą dydaktyczną w rezerwacie „Wydymacz" wraz z pracownikami Nadleśnictwa Antonin. Na zakończenie miała miejsce biesiada przy grillu.

Upominki za udział i zaangażowanie w konkursie otrzymali również wszyscy pozostali jego uczestnicy. Oprócz tego opiekun odebrał cebulki lilii oraz  sadzonki żywotników, które zostaną posadzone na terenie szkoły.

Opiekunem i zarazem koordynatorem konkursu w szkole w Parczewie była pani Elżbieta Bednik.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.