Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14817
W sumie: 296082

News

News zdjęcie id 864

Medale dla małżeństw

22.06.2017

We wtorek, 20 czerwca 2017 roku, w restauracji Al Sole w Rososzycy, małżonkowie obchodzący jubileusz 50-lecia wspólnego życia odebrali z rąk wójta gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP. Dostojnych jubilatów i zaproszonych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sieroszewicach Marzena Pilarska. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: wójt Czesław Berkowski, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski.

– Złote gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Pół wieku wspólnego kroczenia przez życie zasługuje na prawdziwe świętowanie. Złote gody to okazja, aby zatrzymać się i spojrzeć wstecz. Przed pięćdziesięciu laty los sprawił, iż dane Wam było pójść drogą przez życie razem. Życie dwojga ludzi na przestrzeni pięćdziesięciu lat zapewne nie składało się tylko z dobrych, jasnych i szczęśliwych chwil. Jednak wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy pozwoliły te wszystkie przeciwności zwyciężyć. Państwa obecność tutaj dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej. Wzajemne poszanowanie i przywiązanie świadczy, że rodzina jest dla Was najważniejszą wartością w życiu człowieka. Jesteście Państwo przykładem dla wielu młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński – mówiła Marzena Pilarska.

Jubilatom gratulował wójt gminy Sieroszewice. – Dzisiejszego spotkania nie byłoby, gdyby pięćdziesiąt lat temu Państwo nie powiedzieliby sobie „tak” i nie zawarli związku małżeńskiego. Pięćdziesiąt lat wspólnego życia na pewno przyniosło Państwu wiele radości, ale także trosk związanych z wychowaniem dzieci i utrzymaniem rodziny. Dzisiaj mogą Państwo obejrzeć się wstecz i cieszyć się z tego, że pięćdziesiąt lat żyliście wspólnie w harmonii i cieszyliście się tym, co los przynosi. Chciałbym Państwu pogratulować tego wyróżnienia i życzyć jeszcze wiele lat wspólnego życia w zdrowiu i szczęściu, abyście mogli cieszyć się swoją rodziną – powiedział Czesław Berkowski. Życzenia złożył także przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice. – Szanowni Państwo z okazji tak pięknego jubileuszu w imieniu Rady Gminy Sieroszewice życzę szczęścia, bo jak jest szczęście to jest zdrowie, zadowolenie i wszystko układa się. Życzę, aby Państwo czuli się bardzo dobrze w otoczeniu rodzinnym – podkreślił Paweł Siwak, który zaznaczył, że dziadkowie i babcie spełniają ogromną rolę w wychowywaniu młodego pokolenia. Po odebraniu medali jubilaci mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu laureatów tegorocznego Festiwalu Piosenki Wakacyjnej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach. Piosenki zaśpiewały: Zespół „Wesołe Nutki” i solistka Marcelina Bartłomiej ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie oraz Wiktoria Prajzner z Zespołu Szkół w Sieroszewicach. Jubilatów i gości zaproszono na kawę i ciasto. Tradycyjny toast lampką szampana wzniósł wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski.

Jubilaci z gminy Sieroszewice wyróżnieni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to: Czesława i Stanisław Banasiak z Wielowsi, Janina i Stanisław Banaś ze Strzyżewa, Zofia i Czesław Cymerling z Wielowsi, Bogdana i Stanisław Dachowscy z Wielowsi, Halina i Jerzy Dera z Namysłaków, Mirosława i Ryszard Drymel z Parczewa, Czesława i Tadeusz Dziegińscy z Zamościa, Genowefa i Stefan Jamroziak z Parczewa, Łucja i Kazimierz Kalińscy z Sieroszewic, Wanda i Józef Klońscy z Rososzycy, Wanda i Jerzy Kowalczyk z Parczewa, Helena i Edward Maląg z Sieroszewic, Teresa i Stanisław Marszałek z Masanowa, Zenobia i Bronisław Mierzyńscy z Parczewa, Regina i Kazimierz Nieruchalscy z Ołoboku, Janina i Stanisław Nowaccy z Zamościa, Jadwiga i Czesław Pawelec z Wielowsi, Jadwiga i Stanisław Piwońscy z Parczewa, Stanisława i Stefan Sodolscy z Masanowa, Janina i Tadeusz Stasiak ze Sławina, Kazimiera i Jerzy Urban z Ołoboku, Ewa i Józef Warga z Sieroszewic, Krystyna i Sylwester Wojtasik z Parczewa.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.