Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2526
W sumie: 23709

News

News zdjęcie id 857

Finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci w Warszawie

19.06.2017

Dnia 14 czerwca 2017 r. w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w Sali Kolumnowej odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Wśród wyróżnionych znalazła się Dagmara Krawczyk uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Masanowie.

Siódma edycja Konkursu, zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, cieszyła się dużym zainteresowaniem – zgłoszono 34 332 prace plastyczne z 2 642 szkół podstawowych. Tematem do zilustrowania było zapobieganie wypadkom dzieci związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych. Konkurs przebiegał w czterech etapach: szkolny, regionalny, wojewódzki i ogólnopolski.

Po rozdaniu nagród  i na zakończenie części oficjalnej wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski  złożył serdeczne gratulacje młodym artystom, którzy najtrafniej przedstawili zagadnienie bezpieczeństwa na terenach wiejskich oraz ich nauczycielom i opiekunom oraz życzył bezpiecznych wakacji.

W następnej części spotkania laureaci wraz osobami zaproszonymi mieli możliwość zwiedzania Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Lotnisko Chopina w Warszawie oraz z tarasu widokowego mogliśmy obserwować przyloty i odloty samolotów.

Serdeczne podziękowanie dla Pana Zdzisława Jaźwieca kierownika Placówki Terenowej KRUS w Ostrowie Wielkopolskim za poświęcenie czasu i  dowóz na podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” do Poznania i Warszawy.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.