Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1487
W sumie: 22670

News

News zdjęcie id 849

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Warszawie

13.06.2017

Dnia 27 kwietnia w Warszawie w Wyższej Szkole Menedżerskiej odbyły się przesłuchania do I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Zespół Szkół Nr 112  oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Konkurs objęła honorowym patronatem  Pierwsza Dama RP, pani Agata Kornhauser - Duda.

Nasze gimnazjum reprezentowała Wiktoria Prajzner z klasy II C, która wraz z Karoliną Grędziak  - swoją nauczycielką języka niemieckiego uczestniczyła w przesłuchaniach i warsztatach wokalnych.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była piosenka o Matce z racji daty Koncertu Galowego przypadającej na Dzień Matki, tj. 26 maja 2017 r. Dla zagwarantowania Wiktorii niepowtarzającej się w trakcie przesłuchań piosenki,  została ona bardzo skrupulatnie wybrana  i okazała się  trafiona. Wiktoria zaśpiewała utwór znanego młodego artysty niemieckiego  - Maxa Giesingera   pt. „Wenn sie tanzt”, który jest obecnie przebojem w Niemczech. W skład jury weszły osoby kompetentne w dziedzinie języka niemieckiego, teatru i muzyki, a oceniane były walory głosowe, interpretacja utworu, muzykalność, aranżacja utworu, poprawność językowa, dykcja, wizerunek sceniczny wykonawcy, ogólny wyraz artystyczny i tematyka utworu. Nasza młoda artystka wywarła wrażenie na jury, ponieważ zakwalifikowała się do grupy laureatów, którzy zostali zaproszeni do udziału  w warsztatach muzycznych połączonych z nagraniem płyty z hymnem konkursu „Singen macht Spaß” oraz z warsztatami z nagraniem teledysku do piosenki konkursowej.

Drugim etapem tego konkursu były właśnie wspomniane  warsztaty wokalne, które odbyły się  12 maja w Polsko – Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Laureaci pod czujnym okiem specjalistów z zakresu języka niemieckiego i muzyki przygotowywali i nagrywali piosenkę  - hymn tego konkursu.

W trakcie Koncertu Galowego, który odbył się 26 maja  uczniowie  - laureaci wystąpili wspólnie na scenie, śpiewając tę właśnie piosenkę.  W tym dniu rozdane zostały również dyplomy, płyty z nagraniem hymnu dla laureatów oraz nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców tegorocznej edycji. Na tę uroczystość zostali zaproszeni laureaci, nauczyciele przygotowujący oraz rodzice młodych artystów.

Gratulacje dla Wiktorii !

Relację przygotowała: Karolina Grędziak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.