Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11315
W sumie: 316462

News

News zdjęcie id 829

Ekolodzy w Słowenii

30.05.2017

Marzenia się spełniły!  PIECIODNIOWY POBYT ZESPOŁU EKOLOGÓW Z WIELOWSI

W CATEZ NA SŁOWENII

Po odebraniu w Warszawie głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjno-Ekologicznym pn.  „Zbieraj z klasą” zespół ekologów z Wielowsi uczestniczył we wspaniałym wydarzeniu. Dwadzieścia osób ( w tym czternastu uczniów z Zespołu Szkół w Wielowsi, dwóch członków Stowarzyszenia EKOklub i czworo wychowawców) przebywało w Terme Catez na Słowenii w dniach 15 - 19 maja 2017 r. Ponad osiemset kilometrowa podróż przebiegała w bardzo komfortowych warunkach (wiózł uczestników najnowszy autokar marki Mercedes).  Nawet młodsi wiekiem uczestnicy ( uczniowie klasy II SP ) w dobrej kondycji dotarli do celu. Po drodze przekraczano cztery granice, podziwiano wspaniałe widoki na południu Polski, w Czechach, Austrii, Chorwacji i Słowenii. Przekraczanie chorwackiej granicy było szczególnie ekscytujące, gdyż wszyscy zobowiązani zostali do wyjścia z autokaru i z dokumentem  tożsamości podchodzili do funkcjonariuszy straży granicznej w celu sprawdzenia tożsamości. Na miejscu, w Słowenii czekała  na uczestników smaczna kolacja z deserem. Warto dodać , że kampingowa kuchnia serwowała codziennie urozmaicone i obfite trzy posiłki z deserami. Po długim i pełnym wrażeń dniu  uczestnicy udali się do domków typu  Bali na  zasłużony odpoczynek. Były to przestronne, rodzinne  domki z oddzielną ubikacją, łazienką, pokojem dziennym i dwoma sypialniami. Na wyposażeniu znajduje się  lodówka i kuchnia z naczyniami. Domek był ogrzewany. Każdy kolejny dzień  pobytu  to była cudowna przygoda, relaks i zabawa dla dzieci w różnych obiektach  parku wodnego z termalnymi wodami. W podsumowaniu ostatniego dnia jeden z chłopców powiedział:  „Proszę pani, ja o tym wszystkim, to będę opowiadał swoim dzieciom…”. Wszystkim towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji, tym bardziej, że pogoda dopisała. To najlepsze podziękowanie i satysfakcja dla organizatora, usłyszeć podobną opinię i oglądać  zachwycone buzie dzieci.

Całodobową opiekę zapewniły dzieciom nauczycielki z Zespołu Szkół w Wielowsi: dyr. Mirosława Kmiecik, Renata Nowacka -  Ziętek, Dorota Kaźmierczak i Halina Kaźmierczak. Nade wszystko wyjątkowej uwagi i zaangażowania ze strony wychowawców wymagał czas spędzony nad wodą. Dzieci pochłonięte  bardzo wieloma atrakcjami wymagały  dużej troski, by uniknąć  zagrożeń.

Wyjazd na  zagraniczną  zieloną szkołę był dla uczestników bezpłatny. Wartość nagrody wynosi około 50 tys. złotych. Rodzice pokryli około 1% kwoty, wykupując dodatkowe ubezpieczenie.

W czasie podróży i na miejscu pobytu zespołowi z Wielowsi towarzyszyli ambasadorzy projektu „Zbieraj z Klasą”, Justyna Tomańska - Totoszko i Mariusz Totoszko,  wraz z córką, Zosią. Pod ich kierunkiem odbyły się trzy, prawie godzinne  warsztaty ekologiczno - artystyczne. Ambasadorów zatrudnił organizator akcji „Zbieraj z Klasą” ERP Polska.

Całościową organizacją wyjazdu zagranicznego dzieci zajęły się: dyr. Zespołu Szkół w Wielowsi i szkolny  koordynator przeprowadzonego konkursu „Zbieraj z Klasą” - Halina Kaźmierczak.

Był to już piaty, bardzo udany wyjazd uczniów na zieloną szkołę. Młodzi ekolodzy  z Wielowsi i okolic kolejny raz poznali smak przygody i nabrali przeświadczenia, że warto być ekologicznym

Relacja: współorganizator i kierownik wyjazdu- Halina Kaźmierczak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.