Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17296
W sumie: 322443

News

News zdjęcie id 823

Najpiękniejsze zakładki nagrodzone

24.05.2017

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza zakładka do książki” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 23 maja 2017 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Do udziału w konkursie na wykonanie zakładki do książki zaproszono dzieci z przedszkoli i zerówek oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Była to już dwunasta edycja konkursu cieszącego się tak dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Na konkurs wpłynęło 109 prac. Przy ocenie zakładek jurorzy brali pod uwagę: wyraz artystyczny, pomysłowość, funkcjonalność i samodzielność. Komisja w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach (przewodnicząca), Barbara Biernat, bibliotekarka filii w Wielowsi i Ewa Kotowska-Rasiak, redaktor portalu internetowego biblioteki wybrała 30 najładniejszych prac. Były one oceniane w dwóch kategoriach.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Nel Kopras, Oskar Mrowiński, Julia Szymankiewicz (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Karolina Kawaler, Gabriela Łuczak, Kordian Wielebiński, Jakub Wirt (Publiczne Przedszkole w Psarach), Krzysztof Kowalczyk (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Lena Łuczak, Julia Pawlik, Mateusz Urbaniak, Patryk Waiss (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Zofia Gołdyn (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Ołoboku), Wiktoria Jaszczyńska, Aleksandra Owczarek, Hanna Skrobańska (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Oskar Staniewski, Dawid Wojtysiak (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Dorian Urban (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Julia Nowak (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Adam Boiński, Bartosz Neumann (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Nadia Dewicka, Dominika Gabrysiak, Barbara Kapałka, Arkadiusz Maląg, Gabriela Osowicz (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Sonia Król, Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył zastępca wójta Ryszard Boduch, który pogratulował dzieciom wykonania pięknych zakładek. Wszystkie zakładki można oglądać na wystawie pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Więcej zdjęć i film z uroczystości wręczenia nagród można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.