Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17232
W sumie: 298497

News

News zdjęcie id 741

Zebranie sprawozdawcze strażaków w Sieroszewicach

07.03.2017

W sobotę, 5 marca 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się zebranie sprawozdawcze strażaków tutejszej jednostki. Strażaków i zaproszonych gości powitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach Tadeusz Łapiński. W spotkaniu uczestniczyli: wójt Czesław Berkowski, radny Roman Maląg, st. kap. Łukasz Frątczak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Sieroszewicach Tomasz Woźniak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego Związku OSP w Sieroszewicach Andrzej Gierlach, kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach asp. Jerzy Pietrzak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, Zasłużeni dla Gminy Sieroszewice Jan Boduch, Edmund Grzeszczyk i Zygmunt Maląg, członkowie honorowi i czynni OSP Sieroszewice. Minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków, a delegacja OSP złożyła pod Pomnikiem Strażaka wiązankę kwiatów. Na przewodniczącego zebrania powołano Jerzego Pawłowskiego, a w komisji uchwał i wniosków pracowali: Tomasz Maciuszczak, Sebastian Bartczak i Jarosław Goryniak.

Szczegółowe sprawozdanie z działalności jednostki w minionym roku zdał prezes Tadeusz Łapiński. Przypomniał, że w 2016 roku odbyły się wybory, podczas których wybrano nowy zarząd na 5-letnią kadencję. Obecnie jednostka liczy 43 członków, w tym 7 honorowych. Przy jednostce działa Klub Honorowych Dawców Krwi prowadzony prze Romana Kamzola. W ubiegłym roku odnotowano 39 wyjazdów, w tym 6 do pożarów i 33 do innych akcji ratowniczych. Z racji przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka otrzymała 17.100 zł. Za tę kwotę zakupiono m.in.: radiotelefon nasobny, wytwornicę pionową, ubranie specjalne, hełm strażacki. Z kolei środki z Funduszu Sołeckiego przeznaczono na wykonanie nowego sztandaru, który zostanie poświęcony w maju br. Strażacy otrzymali także fundusze w ramach projektów złożonych do Urzędu Gminy Sieroszewice na zorganizowanie Festynu Strażackiego i Gminnego Dnia Seniora. Ochotnicy z Sieroszewic brali udział w różnych uroczystościach strażackich, gminnych i kościelnych, a także zabezpieczali imprezy sportowe. Prezes Tadeusz Łapiński podziękował wójtowi gminy Sieroszewice, władzom Oddziału Gminnego OSP w Sieroszewicach oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim za dobrą współpracę. Sprawozdanie finansowe zdał skarbnik Zdzisław Mieszała, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił przewodniczący Marcin Mieszała. Plan działalności na 2017 rok omówił naczelnik Michał Pułkownik. Strażacy jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi OSP w Sieroszewicach za 2016 rok.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Sieroszewice podkreślał, że jednostka OSP w Sieroszewicach jest bardzo aktywna i oprócz podstawowej działalności prowadzi wiele innych działań, np. każdego roku w styczniu organizuje spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. - Straż Pożarna w Sieroszewicach jest wiodącą jednostką w naszej gminie. Główny ciężar uczestnictwa w akcjach ratunkowych spoczywa na tej jednostce. Gmina ze swej strony stara się zapewnić właściwe warunki do funkcjonowania, zakupuje odpowiedni sprzęt i wyposażenie. Zapewniam też, że w najbliższym czasie to finansowanie nie będzie mniejsze niż dotąd. Chciałbym wszystkim strażakom podziękować za służbę i liczę na dalszą współpracę – powiedział Czesław Berkowski. W imieniu komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim głos zabrał st. kap. Łukasz Frątczak, który dziękował strażakom z Sieroszewic za profesjonalne prowadzenie działań podczas akcji ratowniczych. Z kolei prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Sieroszewicach Tomasz Woźniak poinformował, że w grudniu 2016 roku na zjeździe powiatowym OSP odbyły się wybory i do Zarządu weszli: Mieczysław Maciuszczak, Kazimierz Strugarek i Tomasz Woźniak, który został też delegatem na zjazd wojewódzki. Ochotnikom z Sieroszewic dużych osiągnięć gratulował prezes OSP w Latowicach Andrzej Gierlach, który dziękował za dobrze układającą się współpracę między tymi jednostkami.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.