Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3857
W sumie: 25040

News

News zdjęcie id 739

XXV Sesja Rady Gminy Sieroszewice

02.03.2017

W środę, 1 marca 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXV Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 10 radnych. W obradach sesyjnych uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, skarbnik Teresa Grzeszczyk, sekretarz Mirosława Busza, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, Zasłużeni dla Gminy Sieroszewice oraz mieszkańcy. Radnych i gości powitała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sieroszewice Bernadeta Biała, która przedstawił porządek obrad.

W czasie środowej sesji podjęto kilka uchwał. Jedna z nich dotyczyła dotacji dla parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy w kwocie 40 tys. zł na remont wnętrza kościoła. Trzy kolejne uchwały były związane z przyjęciem Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Latowice, Strzyżew i Ołobok na lata 2017-2027 w gminie Sieroszewice. Te trzy sołectwa zostały zgłoszone do Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”, którego celem jest aktywizacja społeczności wiejskich przez wspomaganie oddolnych inicjatyw sołeckich. Podjęto także uchwałę na temat zmian w budżecie na 2017 rok.

W wolnych głosach i wnioskach radni i sołtysi w swoich wystąpieniach poruszali sprawy dotyczące przeprowadzania akcji związanych ze zwalczaniem ptasiej grypy. Rozmawiali także na temat wycinki drzew na rzece Bystrzyca. Wójt Czesław Berkowski wyjaśnił na czym polegają procedury zwalczania ognisk ptasiej grypy. Poinformował, że Wielkopolski Zarząd Melioracji Urządzeń Wodnych w Poznaniu prowadzi prace związane z udrożnieniem rzeki.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.