Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 20820
W sumie: 20820

News

News zdjęcie id 732

Kartki walentynkowe nagrodzone

28.02.2017

Podsumowanie konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę walentynkową i wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 23 lutego 2017 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach z udziałem wójta Czesława Berkowskiego. Do udziału w konkursie na wykonanie kartki walentynkowej zaproszono uczniów szkół podstawowych. Była to już jedenasta edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Na konkurs wpłynęły 93 prace. Przy ocenie kartek walentynkowych jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor biblioteki), Janina Maciaszek (bibliotekarka) i Ewa Kotowska-Rasiak (redaktor portalu internetowego biblioteki) wybrała 23 najładniejsze prace.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Julia Kłokowska, Dagmara Krawczyk, Weronika Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Aleksandra Grzelak, Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Agata Gałęska (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Michał Grygowski, Paulina Nowak, Damian Panek, Kacper Skrzypek (Szkoła Podstawowa w Zamościu), Julia Cieśla (Szkoła Podstawowa w Gostyczynie).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI: Daria Łukawska (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Paulina Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Monika Chwiłkowska, Wiktoria Jessa (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Kornelia Kłysz (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Maria Setecka, Jan Setecki (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Dominika Agata, Sebastian Gilicki (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Julia Spalona, Natalia Zatylna (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył wójt gminy Sieroszewice, który gratulował wykonania ładnych kartek walentynkowych. – Nasza biblioteka na czele z panią dyrektor oprócz swojej podstawowej działalności, jaką jest wypożyczanie książek, preferuje również inne działania m.in. konkursy, w których chętnie młodzież uczestniczy i dzięki temu może rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Za to chciałbym pani dyrektor gorąco podziękować, a laureatom pogratulować – powiedział Czesław Berkowski. Przez dwa tygodnie prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach. Więcej zdjęć i film z rozstrzygnięcia konkursu można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.