News

News zdjęcie id 730

Podsumowanie turniejów halowych „Żaków” Iskry-Prosny Sieroszewice

27.02.2017

Kolejnymi sukcesami może pochwalić się grupa „Żaków” Gminnego Klubu Sportowego Iskra-Prosna Sieroszewice prowadzona przez trenera Jacka Płomińskiego. Młodzi piłkarze w okresie zimowym mieli możliwość uczestnictwa w czterech turniejach halowych, w których wypadli znakomicie.

W dniu 03 grudnia 2016 r. „Żaki” pojechały do Nowych Skalmierzyc, gdzie wzięły udział w Turnieju z okazji 95-lecia Klubu Sportowego Pogoń Nowe Skalmierzyce. W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Gospodarze wystawili 3 drużyny, natomiast Iskra-Prosna miała możliwość wystawienia dwóch drużyn. Zawodnicy z Sieroszewic nie dali szans rówieśnikom z Nowych Skalmierzyc zdobywając pierwsze i drugie miejsce. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana bramkarka z Sieroszewic - Natalia Mielcarek.

04 grudnia 2016 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice, w którym drużyna z Sieroszewic wystawiła dwie drużyny. Po bardzo zaciętych meczach pierwsza drużyna z Sieroszewic zajęła drugie miejsce, minimalnie ustępując LKS Gołuchów. Trzecie miejsce zajęła AKADEMIA PIŁKARSKA REISSA Brzeziny. Czwarte miejsce zajęła KP CALISIA 14 Kalisz. Piąte miejsce zajęła druga drużyna ISKRY-PROSNY Sieroszewice, natomiast szóste – KUKS Zębców 6 Ostrów Wlkp. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Olivier Inerowicz z GKS ISKRA-PROSNA Sieroszewice.

W sobotę, 17 grudnia 2016 r. młodzi zawodnicy wzięli udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Żaków organizowanym przez LKS Gołuchów. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: dwie drużyny gospodarza – LKS Gołuchów, GKS ISKRA-PROSNA Sieroszewice, STAL Pleszew, SZCZYT Szczytniki oraz GROM Golina. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Iskra-Prosna pokazała się po raz kolejny z bardzo dobrej strony, wygrywając 4 spotkania oraz remisując z drużyną SZCZYTU Szczytniki, dzięki czemu ukończyła turniej na pierwszej pozycji.

11 lutego 2017 roku, „Żaki” pojechały na silnie obsadzony turniej CENTRA WINTER CUP II do Ostrowa Wielkopolskiego. W turnieju wzięło udział 10 zespołów. W rozgrywkach grupowych zawodnikom z Sieroszewic przyszło grać z takimi drużynami jak: LKS CENTRA Ostrów Wlkp., LKS CENTRA Ostrów Wlkp. 2009, AKADEMIA TALENTÓW Krotoszyn, RASZKOWIANKA Raszków. Po świetnej grze rozgrywki grupowe Iskra-Prosna zakończyła na pierwszym miejscu, z kompletem zwycięstw, nie tracąc po drodze żadnej bramki. W półfinale zespół „Żaków” pokonał 1:0 GORZYCZANKĘ Gorzyce Wielkie. W wielkim finale zespół z Sieroszewic trafił na LKS Gołuchów, który okazał się tego dnia lepszy od drużyny z Sieroszewic. Młodzi piłkarze z Sieroszewic ukończyli turniej na bardzo dobrym drugim miejscu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Olivier Inerowicz z Sieroszewic.

W turniejach wzięli udział: Natalia Mielcarek, Franciszek Mielcarek, Konrad Kędzia, Olivier Inerowicz, Piotr Kwiasowski, Miłosz Betka, Maciej Rasiak, Hubert Jaworski, Jan Tomczak, Bartosz Joks, Bartosz Gomółka, Konrad Bartczak, Maksymilian Młynarczyk