Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17247
W sumie: 322394

News

News zdjęcie id 640

Jasełka w Szkole Podstawowej Zamościu

19.12.2016

„Cud Betlejemskiej nocy” - Jasełka w Szkole Podstawowej Zamościu

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się, co jest dla niego ważne. Stara się okazać drugiemu człowiekowi, jak istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas można było przenieść się wcześniej, w niedzielę 11 grudnia podczas szkolnych Jasełek. W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamościu zgromadzili się uczniowie, ich rodziny, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: zastępca wójta gminy Sieroszewice, pan Ryszard Boduch, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, pani Barbara Stasiak, ksiądz proboszcz Ryszard Ryniec, ksiądz wikariusz Mariusz Kamiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach, pan Jerzy Pawłowski, radny Mirosław Szmaj, przedstawicielka Koła Łowieckiego w Wielowsi, pani Monika Kędziora, sołtysi wsi Zamość, Kania i Raduchów, pan Andrzej Suś, pan Jan Szmaj      i pan Piotr Libudzic.

Spektakl rozpoczął się sceną obrazującą pałac króla Kacpra. Władca przeglądał  z córką  stare księgi, ich rozważania przerywają odgłosy zbliżających się wielbłądów należących do orszaków pozostałych Mędrców. Po naradzie wspólnie wyruszają szukać narodzonego Jezusa.

Druga część ukazała modlących się pasterzy przed udaniem się na wieczorny spoczynek, przybywającego do nich anioła oraz ich wędrówkę do Betlejem.

Kolejna scena rozgrywała się na dworze króla Heroda, którego odwiedzają Trzej Królowie w czasie swej podróży do Dzieciątka. Zaniepokojonemu Herodowi w podjęciu okrutnej decyzji pomaga diabeł.

Ostatnia cześć przedstawiła przybycie do stajenki aniołów, radość pasterzy wyrażoną tańcem i pokłon Trzech Mędrców. Do szopki przyszły również dzieci ofiarując maleńkiemu Jezusowi swoje serca.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor Janina Siudzińska, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, do których dołączył się ksiądz proboszcz Ryszard Ryniec. Następnie wszyscy zasiedli do świątecznego stołu. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszyło przybyłych gości. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także okazję do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.