Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 612

Dzień Pracownika Socjalnego w Sieroszewicach

22.11.2016

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Święto obchodzone jest w Polsce na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku. Święto jest okazją do promocji pracowników socjalnych, a także palcówek niosących pomoc potrzebującym.

Z tej okazji w poniedziałek, 21 listopada 2016 roku, w sali Urzędu Gminy w Sieroszewicach z pracownikami socjalnymi spotkali się: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, sekretarz Mirosława Busza i skarbnik Teresa Grzeszczyk. Kwiaty na ręce kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Emilii Szyszki przekazał wójt Czesław Berkowski, który podziękował za trudną pracę na rzecz społeczeństwa lokalnego. – Na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nakładane są nowe zadania. Chcę podziękować Pani kierownik i wszystkim pracownikom za przygotowanie i przeprowadzenie całej akcji związanej z 500+. Wydaje mi się, że ten program wiele pozytywnego wniesie dla polskich rodzin i dla naszej demografii. Warto nadmienić, że tych zadań na przestrzeni lat przybywało, ale były one realizowane z powodzeniem przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Chciałem gorąco podziękować za tę pracę, bo jest ona trudna, wymagająca i wymaga szczególnych predyspozycji – mówił wójt gminy Sieroszewice. W czasie spotkania pani Emilia podziękowała pracownikom za ich zaangażowanie, życzliwość i życzyła dalszych sukcesów zawodowych w życiu osobistym.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieroszewicach utworzono 1 maja 1990 roku. Na początku w placówce pracowały 4 osoby. Obecnie w ośrodku zatrudnionych jest 13 osób. Ośrodek oprócz przydzielonych mu zadań, prowadzi różne projekty pozyskując na nie środki finansowe z Unii Europejskiej. Przez sześć lat realizowany był projekt „Wspólni Aktywni” ułatwiający aktywizację zawodową, w którym uczestniczyło 65 osób.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Anatol Piaskowski</strong></p>

Anatol Piaskowski

Przyjęcia interesantów : 

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.