Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3370
W sumie: 24553

News

News zdjęcie id 528

Uroczyste oddanie do użytku drogi powiatowej w Namysłakach

26.08.2016

W środę, 24 sierpnia 2016 roku, z udziałem władz powiatowych i gminnych oddano oficjalnie do użytku ostatni odcinek zmodernizowanej drogi powiatowej w Namysłakach. Symbolicznego przecięcia wstęgi w Namysłakach dokonali: starosta ostrowski Paweł Rajski, wicestarosta Roman Pacholczyk, wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, zastępca wójta Ryszard Boduch, sołtys Namysłaków Jerzy Dera i członkowie Rady Sołeckiej.

Modernizacja drogi powiatowej Masanów – Namysłaki rozpoczęła się w 2013 roku. Wtedy wykonano najbardziej zniszczony odcinek o długości 330 m za kwotę za kwotę 103.276,19 zł. Podobny zakres robót był przeprowadzony w 2014 roku, kiedy zrobiono odcinek 350 m za 105.985,66 zł. W tym roku zmodernizowany został ostatni odcinek drogi brukowej o długości 660 m za 134.149,95 zł. W finansowanie zadania włączyła się gmina Sieroszewice. Na ten ostatni odcinek z budżetu gminy przekazano 60 tys. zł.

- Skorzystaliśmy z niskich cen asfaltu i w tym roku dopięliśmy inwestycję, która ze względu na finanse realizowana była etapami. Swój udział w tym przedsięwzięciu ma także wójt gminy Sieroszewice, którego cenię jako samorządowca i jestem wdzięczny za zrozumienie i wsparcie – powiedział starosta Paweł Rajski. Za współpracę dziękował wójt gminy Sieroszewice. – Muszę przyznać, że Pan Starosta jest słowny i konkretny. Jeżeli coś ustalamy to dotrzymuje słowa. Chciałem skierować podziękowania za współpracę i za to, że mimo różnych poważnych wydatków, jakie powiat ma, Pan Starosta stara się dbać o drogi oraz chodniki i nie zapomina o tych najbardziej oddalonych miejscowościach w powiecie – zaznaczył Czesław Berkowski. Władzom powiatowym i gminnym dziękował sołtys Namysłaków Jerzy Dera, który czynił wiele starań, aby bruk zastąpiła nawierzchnia asfaltowa.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.