Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2525
W sumie: 23708

News

News zdjęcie id 442

Dzień Dziecka klas I-III w Niedźwiedziu

06.06.2016

Zbiórka uczestników przed szkołą dnia 1 czerwca 2016r.o godz. 8: 45,  sprawdzenie listy obecności i samopoczucia uczestników były początkiem Dnia Dziecka, który uczniowie z klas najmłodszych SP w Wielowsi spędzili w gospodarstwie agroturystycznym „Cicho- sza” w miejscowości Niedźwiedź.

 Po przybyciu na miejsce dzieci przeszły  przez gospodarstwo agroturystyczne "Cicho-sza"  położone  wśród lasów w pięknym zakątku wielkopolski. Atrakcją była stadnina koni oraz zwierzyniec, który robił duże wrażenie  na dzieciach. W zwierzyńcu można było  spotkać takie zwierzęta jak: karłowate bydło zebu, watusi, emu, strusie, lamy, jeżozwierze, osły, ostronosy rude, szopy pracze, bażanty, kangury, nutrie, bydło szkockie, pawie indyjskie, lisa polarnego, świnki morskie, jaki tybetańskie, daniele, owce wrzosówki i wiele innych.

Wspaniałą propozycją dla uczestników była przejażdżka bryczką i  przejażdżkę na koniu. Na zakończenie pobytu zjadły ciepły posiłek , kupiły pamiątki.

Z relacji zebranych od dzieci wynika, że wyjazd był bardzo udany i wszystko im się podobało , a najbardziej jazda na koniu.

Dzieci zapamiętały bardzo wiele ciekawych informacji, poszerzyły wiedzę przyrodniczą   w drodze bezpośredniej obserwacji.

Organizatorem wyjazdu była pani Halina Kaźmierczak i wychowawcy:  z klasy II –pani Bogusława Bogusz i z klasy III- pani Sława Piaskowska. Opiekę nad uczestnikami w dniu wyjazdu sprawowała także pani Dorota Kaźmierczak i rodzic pani Agnieszka Kościelna

Relacjonowała -  Halina Kaźmierczak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.