Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14802
W sumie: 296067

News

News zdjęcie id 400

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Wielowsi

28.04.2016

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku, w Zespole Szkół w Wielowsi odbył się  gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej uświetnili swoją obecnością: Ryszard Boduch – zastępca wójta gminy Sieroszewice, Barbara Stasiak – dyrektor GZEASiP w Sieroszewicach, Leszek Borowczyk – kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach. Za przebieg całego turnieju i przygotowanie sprawnościowego toru przeszkód odpowiadał sędzia główny - Dariusz Majewski. W turnieju brało udział 6 drużyn 4-osobowych ze szkół podstawowych (po 2 dziewczynki i 2 chłopców) oraz  2 drużyny 3-osobowe z gimnazjów. Jak co roku współorganizatorem konkursu był organ prowadzący szkoły tj. Gmina Sieroszewice. Konkurs odbywał się także przy czynnym zaangażowaniu Policji w Sieroszewicach. Uczestników oceniał zespół sędziowski w składzie: Dariusz Majewski - sędzia główny, Leszek Borowczyk - kierownik  Posterunku  Policji w Sieroszewicach, Bogumił Walerian, Elżbieta Chmura i Beata Michalak. Tegoroczna edycja turnieju odbywała się zgodnie z obowiązującymi ogólnopolskimi regulaminami. Zadania uczestników turnieju obejmowały: test wiedzy, test skrzyżowania, jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz konkurencję praktyczną w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Test wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów składał się z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. Test  skrzyżowania dla obu typów szkół złożony był z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Maksymalna liczba punktów za poprawne rozwiązanie obu testów wynosiła 35 pkt. W dalszym etapie uczestnicy pokonywali sprawnościowy tor przeszkód (czas przejazdu po torze sprawnościowym nie był limitowany). W ostatniej części turnieju przeprowadzono drużynową konkurencję praktyczną – pierwszą pomoc przedmedyczną - udzielenie pomocy osobie poszkodowanej - punktacja -maksymalnie 20 pkt dla całej drużyny. Nad przebiegiem tej części turnieju czuwała pielęgniarka szkolna.

W klasyfikacji indywidualnej 3 pierwsze miejsca zajęli:

w grupie szkół podstawowych:

1 miejsce – Skrobańska Kinga  – SP Ołobok,

2 miejsce  - Lemiesz Kinga – SP Ołobok,

3 miejsce – Grzelak Grzegorz – SP Wielowieś

w grupie szkół gimnazjalnych

1 miejsce – Koziołek Natalia – Gimnazjum w Wielowsi,

2 miejsce  - Gomółka Wojciech – Gimnazjum w Wielowsi,

3 miejsce – Ptaszyk Michał – Gimnazjum w Sieroszewicach.

W klasyfikacji drużynowej w grupie szkół podstawowych 3 pierwsze miejsca zajęły:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Ołoboku,

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielowsi,

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Zamościu.

W klasyfikacji drużynowej w grupie gimnazjów 1 miejsce zdobyło Gimnazjum w Wielowsi.

W etapie powiatowym turnieju gminę Sieroszewice reprezentować będą drużyny ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku i Gimnazjum w Wielowsi.

Trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej zostały uhonorowane nagrodami. Nagrody wręczono także trzem najlepszym drużynom ze szkół podstawowych oraz zwycięskiej drużynie z gimnazjum. Nagrody zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu Gminy Sieroszewice. Nagrody wręczał zastępca wójta Ryszard Boduch. Poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju sfinansowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Wielowsi.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.