Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14800
W sumie: 296065

News

News zdjęcie id 384

XIV Gminny Konkurs Czytelniczy

19.04.2016

„Polscy Poeci Dzieciom” pod takim hasłem odbył się w Szkole Podstawowej w Masanowie XIV Gminny Konkurs Czytelniczy. Do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów z klas I-III, z pięciu szkół tj. z Parczewa, Strzyżewa, Wielowsi, Zamościa i Masanowa. W trzyosobowych zespołach uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości treści wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Największą ilość punktów – 40 ( na 41 możliwych do zdobycia) uzyskała drużyna z Zespołu Szkół w Wielowsi w składzie: Amelia Mańkowska, Kinga Kłokowska, Jakub Dysma; drugie miejsce z wynikiem 39,5 pkt. zdobyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Masanowie w składzie: Julia Stendera, Dagmara Krawczyk, Aleksandra Olszewska; trzecie miejsce z wynikiem 36 pkt. zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Zamościu w składzie: Zofia Warga, Katarzyna Skrobańska, Julia Spalona. Dwie pozostałe drużyny uzyskały po 35,5 pkt.

Nagrody uczestnikom wręczyli: zastępca wójta Gminy Sieroszewice pan Ryszard Boduch, radny pan Stanisław Płomiński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Masanowie pani Renata Suchorzewska. Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych czytelników za rok, na XV Jubileuszowy Konkurs.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.