Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 16974
W sumie: 298239

News

News zdjęcie id 374

Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

14.04.2016

W piątek 8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Wielowsi odbył się  Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie ,, Z Pyrkiem bezpiecznie”. Konkurs był skierowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiły się drużyny z 7 szkół gminy Sieroszewice, z SP w Zamościu, SP w Rososzycy, SP w Ołoboku, SP w Parczewie, SP w Strzyżewie, SP w Masanowie i SP w Wielowsi. Organizatorami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół w Wielowsi: Katarzyna Telega, pedagog i Bogusława Bogusz, wychowawczyni klasy II SP.

Uczestników konkursu powitała dyrektor szkoły, Mirosława Kmiecik. Następnie przedstawiona została komisja sprawdzająca i nadzorująca przebieg konkursu, którą tworzyli: aspirant sztabowy, Leszek Borowczyk, przewodniczący komisji; Katarzyna Dudziak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Parczewie;  Jadwiga Gruszka, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Rososzycy i Katarzyna Telega. Przewodniczący komisji uroczyście otworzył kopertę, w której znajdowały się testy przygotowane przez policjantów z posterunku policji w Sieroszewicach. Uczniowie klas I-III zespołowo odpowiadali na  pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Wszyscy wykazali się bardzo dużą wiedzą. Zwycięstwo odniosła drużyna z Parczewa w składzie: Jakub Kołaczek, Maria Prajzner, Marcin Kwiatek. Drugie miejsce zajął zespół z Wielowsi w składzie: Magdalena Mrugalska, Mateusz Agata, Filip Zimoch. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Rososzycy w składzie: Zuzanna Bartoszek, Adrian Kotoński, Zuzanna Pasiak. W uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów uczestniczyli przedstawiciele Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach, Panie Daria Olek i Natalia Dolata.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, trzy najlepsze drużyny wyszły z konkursu z nagrodami rzeczowymi dla szkół ( piłki, tablica do darta oraz frizbee). Również Pan policjant, Leszek Borowczyk ufundował nagrodę dla najlepszego zespołu. Sponsorem pozostałych nagród dla uczniów była Rada Rodziców w Zespole Szkół w Wielowsi. 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.