Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3494
W sumie: 24677

News

News zdjęcie id 365

Dzień Babci i Dzień Dziadka

31.03.2016

"Każdy ma do przebycia

Swoją podróż życia

Mijamy stacje życiowe

                                                       Jedne szare

                                                             Inne zaś kolorowe"

"Podróż życia" - pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Parczewie przygotowali występ z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na uroczystość, która odbyła się 13 marca 2016 r. w sali OSP w Parczewie, zaproszeni zostali wszyscy seniorzy mieszkający we wsi Parczew.

Nasze życie to podróż pociągiem, który zatrzymuje się przy różnych stacjach. Najważniejsze stacje to: DZIECIŃSTWO, MŁODOŚĆ, WSPOMNIENIA, NADZIEJA, PRZYJAŹŃ, CIERPIENIE, MIŁOŚĆ. Lokomotywa z napisem "PODRÓŻ ŻYCIA" ciągnęła symboliczne wagoniki z tymi właśnie hasłami.

W każdej części dzieci odnosiły się do pojęć umieszczonych na wagonikach. W montażu słowno-muzycznym, który został wzbogacony prezentacją multimedialną pokazującą codzienność z dzieciństwa i młodości babć i dziadków, dzieci podkreślały ważność wszystkich etapów w życiu człowieka. Na końcu uroczystości, słowami piosenki Marka Grechuty "Ważne są te dni, których jeszcze nie znamy", wyśpiewały swoim ukochanym babciom i dziadkom, że przed nimi jeszcze wiele szczęśliwych chwil.

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów z klas IV-VI pod kierunkiem pań: Elżbiety Bednik, Eweliny Kruk i Beaty Kubiak.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.