Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1733
W sumie: 22916

News

News zdjęcie id 329

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce w Rososzycy

22.02.2016

W środę, 17 lutego 2016 roku, w Szkole Podstawowej w Rososzycy odbył się etap powiatowy XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski przy wsparciu Starosty Ostrowskiego i Wójta Gminy Sieroszewice. W konkursie wzięło udział 84 uczniów ze szkół z terenu powiatu ostrowskiego. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Mirosław Kois  (przewodnicząca), Barbara Cieślak, Katarzyna Orzechowska, Danuta Walczak, Małgorzata Wieczorek i Joanna Wiluk. Rozwiązywanie testu we wszystkich powiatach Wielkopolski rozpoczęło się punktualnie o godzinie 13.00 i trwało 45 minut.

Przed ogłoszeniem wyników dyrektor szkoły Elżbieta Chmura powitała gości przybyłych na uroczystość. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: poseł Tomasz Ławniczak, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, proboszcz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy ks. Paweł Guździoł, radny Jerzy Kowalski, radny, a zarazem sołtys Rososzycy Jerzy Kasprzak, przedstawicielka Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach Daria Olek, nauczyciele, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie. Dyrektor placówki podkreśliła, że uczniowie uczestniczą w wielu różnorodnych konkursach i odnoszą znaczące sukcesy, co przyczyniło się do zdobycia tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów” przyznanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2011 roku. W swoim wystąpieniu poseł Tomasz Ławniczak podziękował uczniom za udział w konkursie i pogratulował laureatom. Przypomniał, że w tym roku obchodzony będzie jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Przybliżył też zebranym sylwetkę gen. Pawła Skórzewskiego związanego z Rososzycą, który w 1818 roku ufundował murowany kościół pw. św. Marka Ewangelisty. Dodał, że ponad 150 lat Rososzyca należała do rodziny Skórzewskich. To oni wybudowali pałac neorenesansowy. Gratulacje młodym znawcom Wielkopolski złożyli: radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak i przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak.

Na koniec spotkania ogłoszona została lista laureatów, którzy uzyskali wymaganą ilość punktów i zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Laureaci z klas IV to: Gabriela Król (Szkoła Podstawowa w Ociążu), Tomasz Kułoton (Szkoła Podstawowa w Ociążu), Gabriela Kierzynka (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Faustyna Blandzi (Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim), Max Linkowski (Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim), Natalia Maciejewska (Szkoła Podstawowa w Nowych Skalmierzycach). Laureaci z klas V to: Julia Antoniak (Zespół Szkół w Cieszynie), Weronika Mielcarek (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Bartosz Osiński (Szkoła Podstawowa w Rososzycy). Laureaci z klas VI to: Kamil Dolata (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Konrad Walczak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Magdalena Nowacka (Szkoła Podstawowa w Nowych Skalmierzycach), Michalina Przybyła (Szkoła Podstawowa w Nowych Skalmierzycach), Maria Wojtaszek (Szkoła Podstawowa w Odolanowie). Laureatka z gimnazjum to Daria Praczyńska (Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach). Laureaci odebrali dyplomy, statuetki i nagrody z rąk posła Tomasza Ławniczaka, zastępcy wójta Ryszarda Boducha, radnego powiatowego Arkadiusza Wojtczaka, przewodniczącego Rady Gminy Sieroszewice Pawła Siwaka, sołtysa Rososzycy Jerzego Kasprzaka oraz dyrektora szkoły Elżbiety Chmury. Organizatorzy dziękują sponsorom, którzy wsparli przeprowadzenie etapu powiatowego konkursu, a byli to: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Urząd Gminy w Sieroszewicach, Przedsiębiorstwo Wodkan w Ostrowie Wielkopolskim, Spółdzielnia Mleczarska Lazur w Nowych Skalmierzycach, Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach, ks. Paweł Guździoł i Iwona Chlasta.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.