Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1744
W sumie: 22927

News

News zdjęcie id 295

Zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora „Sami Swoi” w Rososzycy

25.01.2016

W środę, 20 stycznia 2016 roku, w restauracji Al Sole w Rososzycy odbyło się zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora „Sami Swoi” połączone z Dniem Babci i Dziadka. Przybyłych na spotkanie powitał Jerzy Kowalski, prezes klubu. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: zastępca wójta Ryszard Boduch, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak i sołtys Rososzycy Jerzy Kasprzak. Na początku spotkania minutą ciszy uczczono zmarłego członka klubu Franciszka Nowickiego.  

Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora „Sami Swoi” przedstawił Jerzy Kowalski. Przypomniał, że klub rozpoczął działalność 1 lutego 2015 roku. W skład Zarządu weszli: Jerzy Kowalski (prezes), Krystyna Woźniak (zastępca prezesa), Krystyna Maik, obecnie Małgorzata Płókarz (skarbnik), Barbara Kamzol (sekretarz), Wiesław Kamzol (członek). Komisję Rewizyjną tworzą: Irena Szczembara (przewodnicząca), Adam Różański (zastępca przewodniczącego) i Jan Kasprzak (członek). Pierwszą imprezą było zorganizowanie Dnia Babci i Dziadka. W ciągu roku przeprowadzono wiele ciekawych inicjatyw. Do najważniejszych można zaliczyć: Dzień Kobiet połączony z pogadanką Mariusza Ciechanowskiego na temat sytuacji kobiet w Iranie i Afganistanie, wycieczkę rowerową do Nadleśnictwa Taczanów połączoną ze zwiedzaniem rezerwatów przyrody „Niwa” i „Majówka”, a zakończoną ogniskiem w leśniczówce, wycieczkę do Kórnika i Rogalina, spotkanie z okazji Dnia Matki uświetnione występem scholii parafialnej i poezją Piotra Fałczyńskiego, spotkanie z byłym ambasadorem RP w Atenach i Kairze oraz redaktorką „Dobrych Rad”, wspólny wieczorek z Klubem Seniora „Optymiści” z Ostrowa Wielkopolskiego, pożegnanie lata i powitanie jesieni, wizytę w Kole Emerytów i Rencistów w Grabowie, andrzejki, wieczorek karnawałowy. Obecnie klub liczy 94 członków. – Atmosfera w klubie jest bardzo dobra, rodzinna, stąd chętnie dołączają do nas ludzie z innych stowarzyszeń lub niezrzeszeni. Klub z miesiąca na miesiąc staje się liczniejszy i dziś jesteśmy najliczebniejszym stowarzyszeniem w gminie. Cieszy też fakt dużej aktywności członków klubu. Proponowane atrakcje spotykają się z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony członków. Dziękuję wszystkim za wyrazy sympatii i uznania pod adresem Zarządu oraz za tworzenie wspaniałego klimatu w klubie. To sprzyja wypoczynkowi, rozrywce i samorealizacji. Po to stworzyliśmy ten klub, by dobrze się w nim czuć, by każdy znalazł coś dla siebie – powiedział Jerzy Kowalski. Sprawozdanie finansowe zdała skarbnik Małgorzata Płókarz, a o pracach Komisji Rewizyjnej mówił zastępca przewodniczącego Adam Różański. Prezes Jerzy Kowalski przedstawił bogaty plan działalności na rok 2016, w którym na każdy miesiąc zaplanowane są atrakcje. Z najważniejszych przedsięwzięć można wymienić: wyjazd na występ Estrady Śląskiej do Grabowa, „Klubowe Ostatki”, Dzień Kobiet, wycieczki do Wrocławia i Łodzi, wycieczkę rowerową z piknikiem, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka z piknikiem rodzinnym, spotkania z policjantem i lekarzem, wieczorki taneczne. Członkowie klubu jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi za 2015 rok.

Podczas spotkania sołtys Rososzycy Jerzy Kasprzak został przyjęty w poczet członków honorowych Klubu Seniora „Sami Swoi”. Z okazji Dnia Babci i Dziadka prezes Jerzy Kowalski złożył życzenia i wzniósł toast lampką szampana. Czas seniorom umiliła schola parafialna „Piórko Anioła” pod kierunkiem Katarzyny Sawickiej, który zaśpiewał kolędy. W swoim wystąpieniu przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak gratulował klubowi ubiegłorocznych osiągnięć i zachęcał do pozyskiwania środków zewnętrznych na organizowanie różnych przedsięwzięć. Wszystkim życzył szczęścia i pomyślności w Nowym Roku. Inicjatywy klubu pochwalił też sołtys Jerzy Kasprzak, który życzył realizacji zamierzonych przedsięwzięć.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.