Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2005
W sumie: 23188

News

News zdjęcie id 265

Spotkanie świąteczne Gminnego Klubu Sportowego Iskra-Prosna Sieroszewice

22.12.2015

W piątek, 18 grudnia 2015 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się spotkanie świąteczne, podczas którego podsumowano działalność Gminnego Klubu Sportowego Iskra-Prosna Sieroszewice. Przybyłych na spotkanie powitał prezes klubu, a zarazem przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, radni gminni: Stanisław Płomiński i Roman Maląg, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gminy Sieroszewice Roman Kupijaj, sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, trenerzy: Dariusz Płóciennik, Przemysław Kurek i Jacek Płomiński, członkowie Zarządu Gminnego Klubu Sportowego, młodzi piłkarze i ich rodzice.

W swoim wystąpieniu prezes Paweł Siwak podziękował za wsparcie działalności piłkarskiej. Słowa wdzięczności skierował do wójta Czesława Berkowskiego i rodziców, którzy są bardzo mocno zaangażowani w tę działalność. Poinformował, że w planach jest zorganizowanie w sierpniu przyszłego roku obozu treningowego dla piłkarzy z rocznika 2002 i młodszych. – Na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok wszystkim życzę szczęścia, bo jak jest szczęście to jest zdrowie, pomyślność i zadowolenie – mówił przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice.

O działalności sportowej opowiedział animator sportu i trener Iskry-Prosny Sieroszewice Dariusz Płóciennik. - Był to bardzo udany rok. Nasze drużyny wspaniale reprezentowały gminę Sieroszewice przez cały rok w rozgrywkach piłkarskich na szczeblach okręgu i regionu. Sukcesy sportowe to jedna strona medalu, natomiast sukcesy organizacyjne to druga. Do takich sukcesów organizacyjnych możemy zaliczyć to, że w tym roku powstała kolejna grupa najmłodszych piłkarzy rocznik 2008, 2009. Sukcesów sportowych było bardzo wiele. Nasze drużyny uczestniczą w rozgrywkach Okręgowego Kaliskiego Związku Piłki Nożnej. Jesteśmy w każdej kategorii wiekowej w ścisłej czołówce – powiedział trener. Podziękował wójtowi Czesławowi Berkowskiemu, Radzie Gminy Sieroszewice, sponsorom i rodzicom za to, że dzięki ich pomocy klub funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie.

Wójt gminy Sieroszewice poinformował, że w przyszłym roku planowane są środki z budżetu gminy na współpracę z organizacjami pozarządowymi w kwocie 154 tys. zł. Dodał, że obecnie w gminie Sieroszewice działa 25 takich organizacji. - Z tych organizacji najbardziej aktywną i szeroką działalność prowadzi Iskra-Prosna Sieroszewice. Jesteście Państwo widoczni i w tej sportowej działalności najwięcej środków przeznaczamy na Wasz klub, ale uważam, że jest to uzasadnione – stwierdził Czesław Berkowski, który dziękował Zarządowi z prezesem Pawłem Siwakiem, trenerom z Dariuszem Płóciennikiem na czele, a także rodzicom za zaangażowanie. Złożył też życzenia świąteczne i noworoczne. - Życzę zdrowych, spojonych i wesołych świat, młodzieży dużo prezentów i szczęścia w Nowym Roku, żeby ta działalność dalej się rozwijała dla naszego wspólnego zadowolenia – powiedział włodarz.

Słowa gratulacji i życzeń wypowiedział także wiceprezes Gminnego Klubu Sportowego Iskra-Prosna Sieroszewice Roman Kupijaj. 

Po przełamaniu się opłatkiem wszystkich zaproszono na obiad i kawę.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.