Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 259

Podsumowanie konkursu na ozdobę choinkową

18.12.2015

Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Ozdoba choinkowa” połączone z wręczeniem nagród odbyło się w czwartek, 17 grudnia 2015 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski. W konkursie na wykonanie ozdoby choinkowej wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Była to już jedenasta edycja konkursu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. W tym roku na konkurs wpłynęło 247 prac. Przy ocenie prac świątecznych jurorzy brali pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Ewa Kotowska-Rasiak (redaktor strony internetowej biblioteki) i Janina Maciaszek (bibliotekarka filii w Strzyżewie) wybrała 29 najładniejszych ozdób choinkowych. Były one oceniane w trzech kategoriach.

Laureaci w kategorii Przedszkola i Klasy O: Natalia Ibron, Agata Nowak (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Nikola Bartczak, Witold Mendera, Jakub Wirt (Publiczne Przedszkole w Psarach), Kacper Klawiński (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Wojciech Armatys, Tobiasz Błaszczyk, Martyna Lisiak (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Maja Komin (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Masanowie), Aleksandra Bartelak (kl. 0 w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Karol Piotr, Karol Śniatała, Natalia Wietecka (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Nikola Klawińska, Nikodem Łęgowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Nadia Dewicka, Arkadiusz Maląg, Wiktoria Wyrwińska (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Kamil Gebel (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Katarzyna Skrobańska (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI: Daria Łukawska     (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Kinga Harych (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Wiktoria Jessa, Kinga Nadolska, Milena Walkowiak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Martyna Kamzol, Mateusz Michalak, Katarzyna Skrzypińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył wójt Czesław Berkowski. Na zakończenie spotkania włodarz gminy Sieroszewice podziękował dyrektor książnicy za organizowanie konkursów plastycznych, a laureatom gratulował sukcesu. - Od lat obserwuję, że ten konkurs na ozdobę choinkową cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego, że wszyscy lubimy święta Bożego Narodzenia. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za udział. Bardzo ładne prace zrobiliście – powiedział Czesław Berkowski, który złożył też życzenia świąteczne. Warto dodać, że wszystkie własnoręcznie wykonane bombki będą zdobiły choinkę w bibliotece. Więcej zdjęć i film z rozstrzygnięcia konkursu można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.