Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3854
W sumie: 25037

News

News zdjęcie id 2233

KONCERT Z OKAZJI ROCZNICY 100-TNYCH URODZIN JANA PAWŁA II

19.05.2020

Rocznica 100. urodzin św. Jana Pawła II stała się powodem, dla którego Młodzi Muzycy z terenu gminy Sieroszewice zebrali się, by muzyką oddać hołd papieżowi. Wraz z proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach oraz wójtem gminy Anatolem Piaskowskim zorganizowali w niedzielę 17 maja koncert, w którym wierni mogli brać udział przede wszystkim w wersji on-line za pośrednictwem YouTube'a oraz Facebooka.

We mszy św. i koncercie uczestniczyli przedstawiciele gminy oraz zaproszeni goście. Wójt podziękował za inicjatywę i organizację wydarzenia, którego celem było również dzielenie się radością, miłością, dobrocią i nadzieją w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Pasja do muzykowania i zaangażowanie młodych ludzi sprawiły, że przy okazji przygotowań do koncertu uformowała się grupa Młodych Muzyków: za śpiew odpowiedzialne były Alicja Kaźmierczak, Magdalena Zając i Ola Wiecha, za grę na pianinie i śpiew Bartek Lis, za grę na gitarze Monika Kaźmierczak i Sebastian Szkudlarek, za grę na djembe Sylwia Rój i za grę na skrzypcach Milena Trzcielińska oraz Mariusz Mazur.

Koncert w formie zdjęć uwiecznił Karol Kowalski, o wystrój kościoła zadbała Urszula Kalina oraz Patrycja Klońska, a sprzęt nagłaśniający użyczył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach.

To wydarzenie pokazało wszystkim, że siła tkwi w pracy zespołowej, we wspólnej chęci zrobienia czegoś dobrego oraz w modlitwie poprzez śpiew.

 

Opracowała: MK

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.