Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 208

Bal Wszystkich Świętych w Wielowsi

05.11.2015

„Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewali  uczestnicy Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 29 października w Zespole Szkół w Wielowsi. Bal jest naszą szkolną alternatywą na obce dla nas kultorowo Halloween. To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. Zamiast upodabniać się  do diabłów, czarownice czy wampirów, dzieci przebrały się za świętych, pokazując w ten sposób, że świętość zwycięża – Holy Win.

Impreza  była okazją do poznania naprawdę ciekawych postaci: świętych księżniczek i królów, świętych rycerzy i zakonników, no i oczywiście aniołów.

Na balu rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze przebranie. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Walczak, który przebrał się za Świętego Wiktora, swojego patrona. Drugie miejsce przypadło  Jakubowi  Dysmie, który przyszedł przebrany za świętego Jakuba, także swojego patrona a trzecie miejsce zajęła Konstancja Nawrocka jako święta Konstancja. Wiktor i Konstancja  opowiedzieli wszystkim bardzo ciekawe historie z życia swoich patronów. W konkursie plastycznym, który też został rozstrzygnięty  na balu, pierwsze miejsce zajął Mateusz Małolepszy, drugie miejsce zajęła Antonina Olek, a trzecie - przyznano Nikodemowi  Mańkowskiemu.

Dzieci pod opieką organizatorek balu, Pań katechetek, Anny Walerian i Doroty Kaźmierczak, świetnie  bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej i nie tylko.  W przerwach między tańcami uczestnicy słuchali wierszyków i zagadek o świętych.         

Znakomicie sprawdzili się w roli didżejów Maciej Rak i  Konrad Pierzchot, zaś   wolontariuszki przygotowały napoje i pop corn, który można było kupić w  „Niebiańskiej kawiarence”.

Na zakończenie balu wszyscy otrzymali małe poradniki, z których mogli się dowiedzieć, jak zostać świętym.

Bal Wszystkich Świętych w Wielowsi  odbył się po raz pierwszy. Organizatorki mają jednak nadzieję, że wpisze się na stałe do  kalendarza uroczystości szkolnych jako przygotowanie do Wszystkich Świętych i dnia zadusznego.  

Notatkę przygotowała Anna Walerian

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.