Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2038
W sumie: 23221

News

News zdjęcie id 206

Badania ankietowe na potrzeby opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Sieroszewice

04.11.2015

                                                   

Szanowni Mieszkańcy!

Powiat Kaliski wraz z Gminą Sieroszewice przystąpił do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej – strategicznego dokumentu, który jest jednym z warunków ubiegania się przez gminę o środki finansowe na zadania związane z ochroną środowiska i efektywnością energetyczną w ramach unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020.

Przygotowanie Planu powierzono przedsiębiorstwu Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej to dokument strategiczny, który dokonuje kompleksowej oceny emisji gazów cieplarnianych na terenie gminy oraz opisuje kierunki działań zmierzających do poprawy klimatu i jakości powietrza. W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej szczegółowo zostaną opisane działania dla Gminy Sieroszewice, które przyczynią się do zmniejszenia emisji szczególnie dwutlenku węgla.

Podstawą opracowania Planu jest tzw. „Inwentaryzacja gazów cieplarnianych”, czyli szacunkowa emisja z takich źródeł jak ogrzewanie, transport, zużycie energii elektrycznej. Zebranie danych źródłowych nastąpi przez ankietyzację, która obejmuje obiekty mieszkalne, przedsiębiorstwa oraz obiekty publiczne.

Ankiety są w pełni anonimowe, prosimy jedynie o wskazanie Osiedla/Sołectwa, aby móc zidentyfikować obszary o największym zanieczyszczeniu. Dane dotyczące zużycia paliw na cele grzewcze i energii elektrycznej oraz powierzchni obiektów posłużą natomiast do oceny stopnia emisyjności na tle innych gmin.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Wykonawcą Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o., telefon 32/326 78 17.

Wypełnioną ankietę prosimy przesłać na adres e-mail: a.skrabut@ekocde.pl

Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sieroszewice”.

ANKIETA DO POBRANIA PONIŻEJ:

Ankieta - pdf.

Ankieta - doc.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.