Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 203

Zagraniczni praktykanci w Zespole Szkół w Wielowsi

03.11.2015

Po raz pierwszy szkoła wzięła udział w organizowanym przez AIESEC programie Make a Step.

Program ma na celu szerzenie tolerancji wobec innych narodowości, promowanie nauki języków obcych oraz zdobywanie wiedzy na temat innych kultur. W ramach programu szkoła gościła studentów, którzy mieszkali u nauczycieli i prowadzili zajęcia w języku angielskim.

W dniach od 26 do 30 października  2015 roku odwiedzili Zespól Szkół w Wielowsi Yugant Kumbhalkar z Indii i Ahmad Feyzullayev z Azerbejdżanu.  Yugant poszerzył wiedzę uczniów o różnorodności kulturowej, językowej i obyczajowej Indii. Natomiast Ahmad przybliżył młodzieży bogactwo Azerbejdzanu, wyznawaną religię, charakterystyczną dla tego rejonu kuchnię oraz sposoby spędzania czasu wolnego . Okazało się, że pomimo różnic i dzielących kilometrów można świetnie się porozumieć i wiele wzajemnie się nauczyć. Uczniom udało się przekroczyli granice nie tylko krajów  ale i kontynentów.

Ostatniego dnia pobytu uczniowie przygotowali w języku angielskim dla gości niespodziankę. Zaprosili ich na prezentację na temat osobliwości  Ostrowa Wielkopolskiego oraz bogactwa naturalnego i architektonicznego Polski. Uczennice, Patrycja Gąsiorek i Izabela Urban zaśpiewały piosenki. Na koniec trzecioklasistki  zatańczyły kilka układów, w tym  zumbę i słynną „Czekoladę”, zaprosiły również naszych praktykantów do wspólnej zabawy.

Podczas pobytu studenci nocowali w domu Pani Renaty Nowackiej – Ziętek oraz Pana Krzysztofa Szczepaniaka. Mieli okazję spróbować specjałów tradycyjnej polskiej kuchni, zwiedzili Wrocław oraz poznali największe atrakcje Ostrowa Wielkopolskiego.

     

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.