Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 870
W sumie: 344282

News

News zdjęcie id 1832

PÓŁKOLONIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIEROSZEWICACH

19.08.2019

W dniach od 5 do 9 sierpnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach odbywały się półkolonie, których inicjatorem był Wójt Gminy Sieroszewice, pan Anatol Piaskowski. Uczestnikami tej formy wypoczynku były dzieci w wieku od 7 do 14 lat z terenu gminy.

Wśród wielu atrakcji, jakie zostały przygotowane, znalazły się m.in.:

- całodniowa wycieczka do Wrocławia, podczas której zwiedzano ZOO, obejrzano znajdujący się w Panoramie Racławickiej obraz „Bitwa pod Racławicami” oraz wyruszono
w rejs statkiem po Odrze,

- zajęcia sportowe przygotowane przez Panów Dariusza Płóciennika i Jacka Płomińskiego z Gminnego Klubu Sportowego Iskra-Prosna Sieroszewice, którzy przygotowali różne stanowiska sportowe oraz przeprowadzili trening sprawnościowy,

- spotkanie z żużlowcem Marcelem Kajzerem,

- poznanie pracy strażaków z jednostki OSP w Sieroszewicach.

Uczestnicy półkolonii mogli również wykazać się kreatywnością np. projektując własną koszulkę wakacyjną oraz wykonując rzeźby z masy solnej i wiele innych dzieł plastycznych. Codziennie na półkolonistów czekało drugie śniadanie, obiad i słodka przekąska.

Półkolonie okazały się interesującą formą spędzania wolnego czasu, przyniosły wiele radości i zadowolenia uczestnikom oraz sprzyjały nawiązaniu nowych przyjaźni.

 

Opracowała: Donata Nentwich

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.