Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1722

UWAGA !!!

05.06.2019

Wójt Gminy Sieroszewice informuje, że z dniem 30 czerwca 2019 r. upływa termin składania informacji w sprawie podatku od nieruchomości. Wraz z decyzją wymierzającą zobowiązanie pieniężne, podatnicy otrzymali informację o konieczności aktualizacji powierzchni wszystkich nieruchomości. Każdy podatnik ma obowiązek zweryfikowania danych zawartych w decyzji podatkowej ze stanem faktycznym. W przypadku rozbieżności należy dokonać zgłoszenia w  dziale podatkowym na odpowiednim formularzu.

Podatnicy, którzy dobrowolnie dokonają aktualizacji powierzchni użytkowych budynków w wyznaczonym terminie tj. do 30 czerwca 2019 r. będą mieli  przypisany podatek od nieruchomości tylko od stycznia 2019 r. Niedopełnienie powyższego obowiązku może skutkować kontrolą podatkową oraz naliczeniem podatku od nieruchomości za 5 lat wstecz wraz z odsetkami. 

Wypełnione informacje należy oddać na pokój nr 2  lub zostawić  w biurze podawczym Urzędu Gminy Sieroszewice,  ul. Ostrowska 65  w godzinach pracy urzędu. Dokument można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 czerwca 2019 r.

 

IN – 1  INFORMACJA W SPRAWIE PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI - pdf

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.