Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 167

Opowiadania o Papieżu w bibliotece w Sieroszewicach

13.10.2015

W piątek, 9 października 2015 roku, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach przybył ks. Paweł Guździoł, proboszcz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. Dyrektor Maria Marciniak zaprosiła do biblioteki kolejnego gościa z okazji obchodzonego Roku Świętego Jana Pawła II. Trzech opowiadań z książki Joanny Krzyżanek pt. „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem i kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską” wysłuchali uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach oraz wychowawczynie: Barbara Drzazga i Anna Grzesiak. Były to następujące opowiadania: „O tym, jak Karol po raz ostatni pocałował mamę”, „O tym, jak Karol po raz pierwszy przyjął do serca Pana Jezusa”, „O tym, jak starszy brat niósł młodszego”. Po zakończeniu czytania ks. Paweł Guździoł opowiedział o wrażeniach z pielgrzymki do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozmawiał też z dziećmi o I Komunii św. i zachęcał do obejrzenia fotografii Karola Wojtyły z tej uroczystości.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu „Dziecięce lata Karola Wojtyły” opowiadania o Papieżu czytał o. biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Więcej zdjęć i film ze spotkania z ks. Pawłem Guździołem można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Anatol Piaskowski</strong></p>

Anatol Piaskowski

Przyjęcia interesantów : 

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.