Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11338
W sumie: 316485

News

News zdjęcie id 1489

Spotkanie noworoczne bractw kurkowych

11.01.2019

Delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice uczestniczyła w Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 roku, w spotkaniu noworocznym bractw kurkowych działających na terenie Diecezji Kaliskiej.

W tym roku zjazd odbył się w Ostrzeszowie. Obchody rozpoczął Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta z kościoła pw. św. Jadwigi Królowej na Rynek. Następnie w kościele pw. NMP Wniebowziętej Mszę św. w intencji bractw kurkowych odprawił ks. biskup Stanisław Napierała. Życzył wiernym, aby tak jak mędrcy uradowani wrócili do swoich rodzin, parafii i miejsc pracy. - Uradujcie się. Jest Bóg, który tak do nas zbliżył się, że stał się dzieckiem. Napełnijcie się radością i wróćcie jak ci mędrcy, którzy znają sens życia i którzy w codzienności, w trudach swoich zajęć zmierzają do Boga, żeby z Nim spotkać się tu na ziemi w wierze, ale kiedyś twarzą w twarz. Wiara na ziemi prowadzi do widzenia Boga w niebie – przekonywał pierwszy Biskup Kaliski. Druga część spotkania odbyła się w sali, gdzie przedstawiciele bractw kurkowych przełamali się opłatkiem z ks. biskupem Stanisławem Napierałą. Organizatorem tegorocznego spotkania było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrzeszowie działające pod przewodnictwem Najstarszego Bractwa Adama Warzyboka.

Pierwszemu Biskupowi Kaliskiemu Stanisławowi Napierale życzenia noworoczne od członków bractwa sieroszewickiego złożył prezes KBS Sieroszewice Krzysztof Portasiak, który podarował też upominek w postaci róży wyrzeźbionej w drewnie lipowym.

W tym roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie Sieroszewice reprezentowali: prezes Krzysztof Portasiak, Paweł Piotrowski, Waldemar Skorupa i Zdzisław Zeigner.

 

Autor tekstu i zdjęć: Rafał Rasiak  

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.