Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1419

Pierwsze imprezy w klubie seniora

03.12.2018

Oficjalnego otwarcia Klubu Seniora w Rososzycy jeszcze nie było, ale już odbywają się w nim pierwsze imprezy. Przed Dniem Zmarłych odbył się bal Wszystkich Świętych zorganizowany dla dzieci przez księdza Pawła Guździoła oraz Radę Duszpasterską przy tutejszym kościele parafialnym. Ponad 60 osób przebranych za różne postacie związane z Kościołem lub opisane w Piśmie Św. bawiło się doskonale w asyście swoich rodziców. Gdy młodym „świętym” brakowało energii uzupełniano ją słodyczami i napojami refundowanymi przez Księdza Proboszcza i Radę Duszpasterską.

Głównym organizatorem i wodzirejem była katechetka, pani Mirosława Kois.

Druga Impreza została zorganizowana przez Zarząd Klubu Seniora „Sami Swoi”. Tym razem były to tradycyjne „andrzejki” z wróżbami i zabawą taneczną. „Młodzież” po 60-tce szalała przez 5 godzin przy nagraniach odtwarzanych na sprzęcie zakupionym ze środków LGD. Radość seniorów była tym większa, że byliśmy wreszcie „na swoim”. Wyremontowane i wyposażone w niezbędne urządzenia pomieszczenie zaczyna pełnić rolę centrum kulturalnego wsi. Będą z niego mogli korzystać nie tylko seniorzy, ale również pozostali mieszkańcy Rososzycy, bez względu na wiek. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że pomieszczenie, o którym mowa, jest nie tylko siedzibą Klubu Seniora, lecz także pełnić będzie funkcję świetlicy wiejskiej. Udział w jego odrestaurowaniu i wyposażeniu mają: Gmina Sieroszewice, LGD „Długosz Królewski” oraz Rada Sołecka wsi Rososzyca. Wiele prac i urządzeń wykonali nieodpłatnie członkowie Klubu oraz strażacy z miejscowej OSP    .

Kolejna impreza wielopokoleniowa zaplanowana jest na 22 grudnia. Będzie to spotkanie opłatkowe połączone z częścią słowno-muzyczną oraz składaniem życzeń, w której wezmą udział seniorzy oraz młodzież ze Scholi Parafialnej „Piórko Anioła”.

Autor: Jerzy Kowalski

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.