Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17187
W sumie: 298452

News

News zdjęcie id 1416

Gminny finał V Policyjnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych” w Sieroszewicach

03.12.2018

Miłosz Spalony ze Szkoły Podstawowej w Zamościu został zwycięzcą gminnego finału V Policyjnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”. Uczniom gratulował wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski.

W środę, 28 listopada 2018 roku, w Urzędzie Gminy w Sieroszewicach odbył się gminny finał V Policyjnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem turnieju jest Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W etapie gminnym turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych z sześciu szkół podstawowych znajdujących się w gminie Sieroszewice. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego,

udzielania pierwszej pomocy, ogólnej wiedzy policyjnej i historii policji. W turnieju zwyciężył Miłosz Spalony ze Szkoły Podstawowej w Zamościu, który będzie reprezentować gminę Sieroszewice w dniu 14 grudnia w finale powiatu ostrowskiego. Drugie miejsce zdobyła Natalia Wietecka (SP w Masanowie), a trzecie – Martyna Kowalczyk (SP w Parczewie). Kolejne miejsca zajęły: Maja Stawik (SP w Sieroszewicach), Patrycja Wojtasik (SP w Strzyżewie), Nikola Szablewska (SP w Wielowsi). Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Sieroszewicach wręczył uczniom wójt Anatol Piaskowski, który gratulował uczestnikom turnieju dużej znajomości wiedzy o bezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczyli: podinsp. Andrzej Sobczak, komendant Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach i Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół i Przedszkoli. Turniej przeprowadzili: nadkom. Krzysztof Kula, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim i st. sierż. Patrycja Lichtarowicz, asystent Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.