Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15427
W sumie: 296692

News

News zdjęcie id 1383

Gala wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Sieroszewice dla uzdolnionych uczniów

31.10.2018

71 uczniów z gminy Sieroszewice odebrało Stypendia Wójta Gminy Sieroszewice. Uzdolnionej młodzieży gratulowali zastępca wójta Ryszard Boduch i przewodniczący Rady Gminy Paweł Siwak.

We wtorek, 30 października 2018 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się gala wręczenia stypendiów dla uzdolnionych uczniów z gminy Sieroszewice. Zaproszonych gości powitała Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół i Przedszkoli. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, radni z terenu gminy Sieroszewice, sekretarz Mirosława Busza, skarbnik Karolina Kałużna, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Maria Marciniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Zebrani na spotkaniu mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Amelię i Michała uczęszczających na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach.

Stypendium Wójta Gminy Sieroszewice dla uzdolnionych uczniów zostało ustanowione uchwałą Nr XXXV/271/2018 Rady Gminy Sieroszewice z dnia 23 maja 2018 roku w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży z terenu gminy Sieroszewice. Zgodnie z podjętą uchwałą, Stypendium Wójta Gminy Sieroszewice może zostać przyznane uczniowi, który w danym roku szkolnym w wyniku klasyfikacji rocznej osiągnął średnią rocznych ocen klasyfikacyjnych co najmniej: w szkole podstawowej w klasach IV-VI – 5,50, w szkole podstawowej w klasach VII-VIII, gimnazjum lub w klasach dotychczasowego gimnazjum – 5,30, w szkole ponadgimnazjalnej – 5,00. Stypendium Wójta Gminy Sieroszewice dla uzdolnionych uczniów może także zostać przyznane uczniowi szkoły podstawowej lub gimnazjum, który w danym roku szkolnym w wyniku klasyfikacji rocznej osiągnął średnią rocznych ocen klasyfikacyjnych co najmniej 4,75 oraz w danym roku szkolnym był laureatem konkursów lub olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim organizowanych przez kuratora oświaty lub był laureatem zawodów sportowych co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

Na podstawie wymienionej uchwały Wójt Gminy Sieroszewice przyznał 71 stypendiów za rok szkolny 2017/2018, w tym 28 dla uczniów szkół podstawowych, 13 dla uczniów gimnazjów i 30 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy stypendyści uzyskali wymaganą średnią ocen, w tym dodatkowo czworo z nich uzyskało tytuł laureata konkursu lub zawodów sportowych na szczeblu, co najmniej wojewódzkim.

Uczniowie odebrali akty przyznania stypendiów z rąk zastępcy wójta Ryszarda Boducha i przewodniczącego Rady Gminy Sieroszewice Pawła Siwaka.

Nagrodzonym uczniom gratulował zastępca wójta gminy Sieroszewice. – Jako samorząd jesteśmy dumni, że na terenie gminy Sieroszewice są tak zdolni młodzi ludzie, którzy osiągają tak piękną średnią i takie ładne wyniki w nauce. Życzę wam dalszych sukcesów w naucei osiąganiu tego, co sobie wymarzycie – powiedział Ryszard Boduch.

Słowa uznania wypowiedział także przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice. – Dumny jestem, że możemy tutaj gościć elitę intelektualną naszej gminy. Warto w pracy samorządowej działać i w jakiś sposób stwarzać podwaliny pod to, abyście mogli rozwijać się. Gratuluję wszystkim uczniom i życzę jak najlepszych rezultatów – podkreślał Paweł Siwak.

Po wręczeniu stypendiów Barbara Stasiak pogratulowała uczniom i ich rodzicom. – Serdecznie gratulujemy stypendystom uzyskania bardzo wysokich wyników w nauce i sporcie oraz życzymy dużo dalszych sukcesów naukowych i sportowych. Gratulacje i podziękowania kierujemy również do rodziców wyróżnionych uczniów, bez Państwa udziału nie byłyby możliwe ich sukcesy. Wyrażamy nasze uznanie za Państwa trud włożony w wychowanie dzieci – mówiła prowadząca uroczystość.

Na zakończenie podziękowała pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli oraz Gminnej Biblioteki Publicznej za okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.