Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2702
W sumie: 23885

News

News zdjęcie id 1372

Radość z niepodległości

23.10.2018

17 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach odbył się Gminny Konkurs „W drodze do niepodległości” , który zorganizowany został z okazji setnej rocznicy odrodzenia państwa polskiego. Patronatem objęli go wójt Gminy Sieroszewice, pan Czesław Berkowski oraz przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice, pan Paweł Siwak. Do konkursu przystąpili uczniowie z siedmiu szkół podstawowych położonych na terenie Gminy Sieroszewice - SP w Masanowie, SP w Parczewie, SP w Rososzycy, SP w Sieroszewicach, SP w Strzyżewie, SP w Wielowsi, SP w Zamościu.

Uczniowie w pięcioosobowych zespołach zbierali punkty, pokonując kolejne stacje zadaniowe. Obok zadań, w których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i talentami, były też konkurencje na wesoło.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody, które zostały ufundowane przez Gminę Sieroszewice. Na koniec uczestnicy, opiekunowie, goście i organizatorzy wspólnie odśpiewali „Rotę” i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Uroczystość uświetnili też zaproszeni goście: zastępca  Wójta Gminy Sieroszewice pan Ryszard Boduch, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice pan Paweł Siwak oraz radny Gminy Sieroszewice pan Jerzy Kowalski. Piękne dekoracje, sympatyczny doping widowni i ciepła atmosfera dodatkowo umiliły to patriotyczne spotkanie młodzieży z Gminy Sieroszewice.
Uroczystość przygotowały: Violetta Nowicka, Ilona Mędykowska, Dorota Grzeszczyk- Wielebińska, Magdalena Trzepacz

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.