Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 19732
W sumie: 19732

News

News zdjęcie id 136

Otwarcie Domu Ludowego w Latowicach po rozbudowie

07.09.2015

W niedzielę, 6 września 2015 roku, odbyła się uroczystość oddania do użytku Domu Ludowego w Latowicach po przeprowadzonej modernizacji. Zaproszonych gości powitał sołtys Latowic Andrzej Gierlach. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, starosta ostrowski Paweł Rajski, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Paweł Siwak, radni i sołtysi z gminy Sieroszewice, proboszcz parafii w Latowicach ks. kanonik Damian Hołoś, kierownik referatu Inwestycji, Zamówień Publicznych i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Gminy Jacek Sas, kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach Leszek Borowczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski, projektant Filip Kasprzak, właściciel firmy budowlanej TOMBUD Tomasz Kasprzak, przedstawiciele organizacji działających w Latowicach oraz mieszkańcy.

Sołtys Latowic przypomniał, że po likwidacji szkoły w Latowicach liczna grupa mieszkańców złożyła pismo do Urzędu Gminy z prośbą o przekazanie tego budynku do dyspozycji mieszkańców Latowic. – Obserwując rozwój tego budynku na przestrzeni tych 15 lat jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniały obiekt dostępny dla wszystkich, nie tylko mieszkańców Latowic ale okolicznych miejscowości. Po przekazaniu obiektu przez Wójta i Radę Gminy mieszkańcy na czele z Radą Sołecką pod przewodnictwem nieżyjącego sołtysa Czesława Kurzawy zaangażowali się w remont tego budynku. Promotorem był Roman Kupijaj i jego firma. W tym okresie uruchomiliśmy świetlicę dla młodzieży i od tej pory organizowane były co roku turnieje sportowe. Ten budynek przez te 15 lat żyje codziennie jako świetlica i jako sala zebrań, a także obiekt, w którym działają organizacje społeczne w Latowicach, czyli Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Stowarzyszenie „Z miłości do dzieci” – mówił Andrzej Gierlach, który podkreślał, że dzięki środkom z funduszu sołeckiego i wsparciu wójta udało się dokonać wiele remontów. Dzięki staraniom sołtysa i Rady Sołeckiej Dom Ludowy został rozbudowany. Ta inwestycja była prowadzona przez ostatnie trzy lata. - Dzisiaj z zadowoleniem świętujemy, że mamy tak piękny obiekt, który będzie służył nam i przyszłym pokoleniom. Chciałbym podziękować serdecznie Panu Wójtowi za zaangażowanie przez te 15 lat. Bez Pańskiej pomocy byłoby nam bardzo trudno. Serdecznie dziękuję też Radzie Gminy Sieroszewice, że znalazły się środki na ten cel. Dziękuję wszystkim budowniczym i mieszkańcom, którzy uczestniczyli w pracach porządkowych – powiedział sołtys Latowic.

Przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, starosta ostrowski Paweł Rajski i sołtys Latowic Andrzej Gierlach. Obiekt poświęcił ks. kanonik Damian Hołoś.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Sieroszewice podkreślał, że Dom Ludowy zyskał taki wygląd dzięki aktywności mieszkańców Latowic. - Wydaje mi się, że Państwo są zadowoleni z tej rozbudowy. Podoba mi się ten obiekt. Chciałbym podziękować Panu Sołtysowi, projektantowi, wykonawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do tej modernizacji. Myślę, że mieszkańcy będą korzystać z tego obiektu – zaznaczył Czesław Berkowski. Gratulacje złożył starosta ostrowski. - Jestem pod wrażeniem tego co tutaj zobaczyłem. Bardzo serdecznie gratuluję. Dla Pana Sołtysa i jego współpracowników wyrazy uznania. Bardzo cenię sobie Pana Wójta, z którym doskonale współpracuje się. Cieszę się, że jestem z Wami i życzę wszystkiego najlepszego – powiedział Paweł Rajski. O trafności inwestycji mówił przewodniczący Rady Gminy Paweł Siwak, który zachęcał mieszkańców do jeszcze większej aktywności. Sołtysowi i Radzie Sołeckiej gratulowała radna Krystyna Kois-Jaźwiec. - Cieszymy się, że będziemy tutaj mogli spędzać wolny czas. Zapraszam wszystkich mieszkańców, żeby wymyślali fajne pomysły i wspólnie je realizowali. Każda inicjatywa jest ważna. Myślę, że ten budynek posłuży nam do tego, aby móc realizować swoje marzenia – stwierdziła radna. Słowa wdzięczności wypowiedział też Roman Kupijaj. - Chciałbym szczególnie podziękować Panu Sołtysowi Andrzejowi Gierlachowi, bo on poświęcił z nas wszystkich najwięcej czasu. Jesteśmy dumni z naszych obiektów. Jest przedszkole, gdzie bardzo wiele wkładu włożyła radna Krystyna Kois-Jaźwiec i jest Dom Ludowy. Latowice są coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do mieszkania. Dzięki Panu Wójtowi wiele rzeczy zostało zrobionych, które upiększyły gminę – podkreślił pan Roman.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.