Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1356

Ostatnie pożegnanie Zasłużonego dla Gminy Sieroszewice

11.10.2018

W sobotę, 6 października 2018 roku, zmarł Krystian Stefan Prałat, Zasłużony dla Gminy Sieroszewice. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 10 października w Ostrowie Wielkopolskim.

Krystian Stefan Prałat miał 95 lat. W latach 1959-1984 był leśniczym w Nadleśnictwie Wielowieś, po zmianach strukturalnych w Nadleśnictwie Przedborów, a potem w Nadleśnictwie Taczanów. Na terenie gminy Sieroszewice prowadził działalność społeczną. Był radnym Gminnej Rady Narodowej w Sieroszewicach w latach 1978–1988, pełnił funkcję  przewodniczącego Komisji Ładu i Porządku Publicznego. Przez okres dwóch kadencji był ławnikiem w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sieroszewicach. Ponadto pełnił funkcję sekretarza w Zarządzie Okręgowym ZK RP i BWP w Kaliszu. Za szeroko prowadzoną działalność publiczną otrzymał wiele odznaczeń, m.in.: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal „Za zasługi dla Związku Kombatantów”, Medal Zwycięstwa i Wolności, Medal X-Lecia, Medal XXX-Lecia, Medal Brązowy i Srebrny „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Odznakę „Zasłużony dla Śląskiego Okręgu Wojskowego”, Odznakę „Weteran Walk o Niepodległość”, Odznakę Brązową, Srebrną i Złotą „Zasłużony Działacz Ligi Obrony Kraju”. W 2012 roku otrzymał tytuł Zasłużony dla Gminy Sieroszewice.

W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyła delegacja z Urzędu Gminy Sieroszewice z zastępcą wójta Ryszardem Boduchem.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.