Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1353

Gala Konkursu Poetyckiego w Sieroszewicach

09.10.2018

Laureaci VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pawła Brylińskiego odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sieroszewicach. Spotkanie było okazją do podziękowania wójtowi Czesławowi Berkowskiemu, który przez siedem edycji był patronem konkursu.

W sobotę, 6 października 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbył się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pawła Brylińskiego, nad którym patronat objął Wójt Gminy Sieroszewice Czesław Berkowski. Laureatów, jurorów i zaproszonych gości powitała dyrektor biblioteki Maria Marciniak. W tegorocznej gali uczestniczyli wszyscy jurorzy: Łucja Gocek z Chojnic (przewodnicząca), Aleksandra Kiełb-Szawuła z Ostrowa Wielkopolskiego, Bolesław Grobelny z Rojowa i Piotr Fałczyński z Ołoboku (członkowie). Protokół z VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pawła Brylińskiego odczytała jurorka Aleksandra Kiełb-Szawuła (protokół w załączniku), a obecnym laureatom dyplomy i nagrody wręczyli: wójt Czesław Berkowski, dyrektor biblioteki Maria Marciniak oraz jurorzy. Obecni na spotkaniu poeci odczytali swoje wiersze.

Po uhonorowaniu laureatów głos zabrali jurorzy, którzy podkreślali, że przez te lata konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękowali wójtowi Czesławowi Berkowskiemu za sprawowanie przez siedem lat patronatu nad przedsięwzięciem. W swoim wystąpieniu włodarz gminy Sieroszewice podziękował organizatorom, jurorom i uczestnikom konkursu. – Moja kadencja i urzędowanie kończą się, więc dziękuję Państwu za to, że dzieło, które udało nam się stworzyć jest kontynuowane i przyjęło się w naszym środowisku. Nie chciałbym skupiać Państwa uwagi na sobie, bo jestem tylko skromnym wójtem gminy Sieroszewice i po 28 latach odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Muszę pochwalić się, ponieważ wczoraj otrzymałem statuetkę Przyjaciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, co mnie bardzo ucieszyło. Przez te lata współpraca z dyrektor i pracownikami biblioteki bardzo dobrze układała się. Życzę wszystkim, aby ten konkurs był kontynuowany – powiedział Czesław Berkowski.

Spotkanie umilił recital Katarzyny Rynkowskiej i Macieja Bąka. Pani Katarzyna to animatorka kultury realizująca własne projekty artystyczne, wokalistka i wychowanka Studia Wokalnego w Ostrowskim Centrum Kultury, wielokrotnie nagradzana za działalność literacką. Obecnie studiuje kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu i związana jest ze studenckim Teatrem Emocjonalnym ANIMA. Jej ważniejsze osiągnięcia to nagrody: „Młody Talent” i „Osobowość Ostrowskiej Kultury”. Pan Maciej Bąk to pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent. Jest absolwentem szkoły muzycznej II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu. Obecnie student kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Jest laureatem wielu ogólnopolskich nagród muzycznych. Został uhonorowany tytułem „Młody Talent Roku” w ramach plebiscytu Ostrowianin Roku 2016.

Spotkanie było okazją do podziękowania wójtowi Czesławowi Berkowskiemu, który przez wszystkie edycje sprawował patronat nad konkursem. Po odczytaniu wiersza przygotowanego przez Bolesława Grobelnego specjalnie na tę okoliczność dyrektor książnicy wręczyła bukiet kwiatów. Wszyscy obecni na spotkaniu otrzymali tomik pokonkursowy pt. „Magia poezji” wydany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Po części oficjalnej była okazja do rozmów przy kawie i uzyskania autografów od poetów.

W gali uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, sekretarz Mirosława Busza, skarbnik Karolina Kałużna, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, wiceprzewodniczące Rady Gminy Sieroszewice Bernadeta Biała i Teresa Lemiesz, radni i sołtysi z terenu gminy Sieroszewice, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Sieroszewice, laureaci, jurorzy oraz przyjaciele biblioteki.

Więcej zdjęć i film z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Protokół z posiedzenia jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - pdf

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.