Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1352

Przyjaciele Biblioteki

09.10.2018

Biskup kaliski Edward Janiak i wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski odebrali statuetki Przyjaciela Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie z gośćmi odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek, 5 października 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach biskup kaliski Edward Janiak i wójt Czesław Berkowski spotkali się z uczniami klasy szóstej i ósmej Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Zaproszonych gości i młodzież gorąco przywitała dyrektor biblioteki Maria Marciniak. Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości z książki „Dzieje Państwa Polskiego. Historia Polski”, które przeczytali dostojni goście. Uczniom towarzyszyły wychowawczynie Beata Rauk i Wioletta Praczyńska. Spotkanie zaszczycili także swoją obecnością: ks. kanonik Damian Hołoś, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Latowicach, ks. kanonik Krzysztof Duchnowski, kapelan biskupa i Renata Jurowicz, redaktor dwutygodnika „Opiekun”.

Po czytaniu ks. biskup Edward Janiak podkreślał, że w diecezji kaliskiej obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. – Tysiące ludzi z Polski i zagranicy przyjeżdżają do św. Józefa, aby powierzać mu swoje sprawy. Św. Józef to patron małżonków i rodzin. Młodzi ludzie modlą się do niego o dobrą żonę i dobrego męża. Zachęcam was do modlitwy – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej. Duchowny opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej i zachęcał do wstąpienia w jej progi po zakończeniu nauki w szkole podstawowej. W swoim wystąpieniu wójt dziękował dyrektor i pracownikom biblioteki za zaangażowanie na rzecz krzewienia czytelnictwa poprzez organizowanie spotkań autorskich, okolicznościowych czytań, czy konkursów dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie było okazją do wręczenia ks. biskupowi Edwardowi Janiakowi i wójtowi Czesławowi Berkowskiemu statuetek Przyjaciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież mogła obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia niepodległości. Ks. biskup ofiarował uczniom obrazki z wizerunkiem św. Józefa Kaliskiego.

Więcej zdjęć i film z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.