Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1350

PRÓBNA EWAKUACJA

05.10.2018

1 października 2018 r. postanowiliśmy sprawdzić, jak uczniowie zachowają się na wypadek pożaru oraz jak praktycznie zostały wdrożone przepisy związane z bezpieczeństwem ppoż.

W zorganizowaniu próbnej ewakuacji pomagali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Wielowsi  pod przewodnictwem Wojciecha Hełki w składzie: Zenon Maskieła, Michał Dysma, Damian Pawlik, Marcin Goździk, Maciej Michalak, Artur Dylak oraz drużyna z OSP w Masanowie w składzie: Łukasz Urban, Henryk Ślęzak, Piotr Kubica, Mateusz Jankowski, Rafał Michalak, Tomasz Walczak, Anna Urban  i Aleksandra Urban.

Akcję ewakuacyjną, prowadzoną przez dyrektor szkoły, Mirosławę Kmiecik nadzorował komendant Gminny OSP,  Mieczysław Maciuszczak.

Ewakuacja rozpoczęła się około godz. 11, po zauważeniu w kuchni i jadalni szkolnej gęstego  dymu. Nauczyciel, który jako pierwszy dostrzegł dym, ogłosił alarm dźwiękowy. Wszyscy ze spokojem opuścili  szkołę i udali się na wskazany plac zbiórki. Po przeliczeniu uczniów okazała się, że na miejsce nie dotarł jeden uczeń.  Do budynku niezwłocznie została wprowadzona rota strażaków wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych i po szczegółowym przeszukaniu wszystkich pomieszczeń uczeń  został odnaleziony w toalecie szkolnej i bezpiecznie doprowadzony na plac. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została dyrektor szkoły, która odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.

Dym, który pojawił się na korytarzach szkoły był sztuczny i nieszkodliwy dla ludzi. Został on celowo rozprowadzony, aby uczestnicy ewakuacji mogli mieć zbliżone warunki do tych, które panują podczas pożaru, gdzie widoczność jest bardzo ograniczona.

Dyrektor szkoły bardzo dziękuje strażakom z OSP za włączenie się w akcje, dzięki czemu była on dla uczniów bardzo realistyczna. Szczególne podziękowania należy skierować w stronę pana Krzysztofa Pawlika, naczelnik OSP w Wielowsi, który zaprosił do naszej szkoły gości z zewnątrz.

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.