Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2487
W sumie: 23670

News

News zdjęcie id 1344

AKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

01.10.2018

21 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielowsi, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice zakupione przez Urząd Gminy w Sieroszewicach, uczestniczyli w akcji ekologicznej „ Sprzątanie Świata”.

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami.

Wszystkie klasy, pozytywnie zmotywowane szczytnym celem,  miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątali. Dzieci z klas I i II SP sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Uczniowie klas III – VIII zajęły się poboczami wyznaczonych ulic oraz sprzątali pobliski las i teren przy cmentarzu. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie akcja przebiegała bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Worki ze śmieciami zostały pozostawione w wyznaczonych miejscach, a następnie sprzątnięte przez pracowników Urzędu Gminy Sieroszewice.

Czynny udział uczniów w tej akcji pozwolił im zrozumieć, że należy dbać o swoje środowisko oraz zauważyć negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Uczniowie sprzątali Wielowieś pod opieką swoich nauczycieli: Bogusławy Bogusz, Beaty Michalak, Sławy Piaskowskiej, Bożeny Małeckiej, Iwony Nowak – Nawrockiej i Elżbiety Kołodziejczak – Gałki. Koordynatorem akcji w szkole była nauczycielka, Beata Michalak, która współpracowała z Jerzym Kucharskim, inspektorem ds. Ochrony Środowiska
w Urzędzie Gminy Sieroszewice.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.