Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2520
W sumie: 23703

News

News zdjęcie id 1340

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Wielowsi na gali finałowej konkursu ekologicznego „Cztery pory roku z OZE"

25.09.2018

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu 18 września odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie ekologicznym dla uczniów klas IV-VI oraz VII szkół podstawowych promującego Odnawialne Źródła Energii pn. „Cztery pory roku z OZE”.

Uczennica Daria Łukawska, zajęła I miejsce w kategorii klas VII, zaś uczennica Kinga Kłokowska, zajęła II miejsce w kategorii klas V – VI i z rąk wicemarszałka, Krzysztofa Grabowskiego odebrały nagrody rzeczowe, odpowiednio elektryczną deskorolkę i rower.

Podczas oficjalnej gali laureatkom towarzyszyli Rodzice, Ewelina i Mariusz Łukawscy oraz Agnieszka i Witold Kłokowscy.  W uroczystości uczestniczył także Ryszard Boduch,  wicewójt  Gminy Sieroszewice, który pogratulował uczennicom, ich Rodzicom oraz dyrektor szkoły sukcesu. W Poznaniu była też obecna Mirosława Kmiecik, dyrektor szkoły, która miała zaszczyt odebrać nagrodę pieniężną dla szkoły w wysokości 1000 zł.

W ramach tegorocznych Wielkopolskich Dni Energii odbyły się dwa konkursy dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych położonych na terenie województwa wielkopolskiego:
1. Konkurs ekologiczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, promujący OZE pn. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.

2. Konkurs ekologiczny dla uczniów klasy VII szkół podstawowych, promujący OZE pn. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.

Konkursy te miały na celu edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych.

Uczniowie klas od IV do VI mieli za zadanie wykonać plakat w dowolnej technice plastycznej, natomiast uczniowie klas VII przygotowali kalendarze. Wszystkie prace miały oczywiście ściśle nawiązywać do tematyki konkursu czyli promocji odnawialnych źródeł energii.

Do konkursu dla uczniów klas IV-VI zgłoszono łącznie 184 prace. Z powodów formalnych kapituła odrzuciła 47 prac, dopuszczając do ostatecznej oceny 137 plakatów.

Natomiast do udziału w konkursie dla klas VII wpłynęły 52 prace, w tym z powodów formalnych odrzucono 9, dopuszczając do oceny 43 przesłane kalendarze.

W maju Kapituła konkursu dokonała oceny nadesłanych prac plastycznych, biorąc pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, stopień trudności wykonania oraz estetykę wykonania, a także pomysłowość.

Wybrano najlepsze prace, przyznając tym samym pięć I, II i III miejsc w Konkursie dla klas IV-VI z każdego z subregionów Wielkopolski – kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego,  pilskiego, poznańskiego i cztery I, II i III miejsca w Konkursie dla klasy VII z subregionów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego i poznańskiego.

Następnie Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listy laureatów konkursów ekologicznych,  przyznając tym samym nagrody rzeczowe:
- za zajęcie III miejsca: smartwatch o wartości pieniężnej ok. 549 zł
- za zajęcie II miejsca: deskorolka elektryczna Skymaster o wartości 769 zł dla uczniów klas IV-VI oraz o wartości pieniężnej w kwocie 1079 zł dla uczniów klas VII
- a za zajęcie I miejsca nagrodą był rower o wartości 1781 zł
Zarząd Województwa przyznał także 12 nagród pieniężnych, o wartości 1000 zł każda, dla szkoły, z której pochodzi Laureat Konkursu ekologicznego dla uczniów klasy VII szkół podstawowych.

 

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.