Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3499
W sumie: 24682

News

News zdjęcie id 131

Remonty w szkołach i przedszkolach w gminie Sieroszewice

01.09.2015

Na okres letnich wakacji zaplanowano liczne prace remontowe i inwestycyjne w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Sieroszewice. Roboty rozpoczęto już w pierwszym dniu wakacji. Szczegółowy plan remontów i inwestycji  przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa w Masanowie

Zamontowano nowe aluminiowe drzwi zewnętrzne w budynku szkolnym wraz z daszkiem oraz w sali gimnastycznej.

Szkoła Podstawowa w Ołoboku

W najbliższym czasie zostaną zamontowane nowe rynny w całym budynku szkolnym.

Szkoła Podstawowa w Parczewie

Usadowiono nowy zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe, wykonano nową instalację elektryczną w holu dolnym szkoły oraz pomalowano to pomieszczenie.

Szkoła Podstawowa w Rososzycy

W szkole kontynuowano dalsze prace związane z modernizacją zewnętrznej części budynków i terenu do nich przyległego. Przeprowadzono gruntowny remont dachu w starszym budynku szkoły, polegający m.in. na położeniu nowej dachówki, nowych rynien oraz przebudowie kominów. Wykonano także kapitalny remont elewacji wraz z wymianą parapetów w części tego budynku. Zamontowano również nową instalację odgromową. Bezpośrednio przy odnowionym budynku, przy częściowym wsparciu finansowym z funduszu sołectwa w Rososzycy, wybudowano nowy plac zabaw dla dzieci. Plac zabaw  składa się z następujących urządzeń zabawowych oraz małej architektury: zestawu zabawowego z 2 ślizgami, tubą, ścianką wspinaczkową, linarium i innymi elementami, karuzeli, kolorowego urządzenia wspinaczkowego, huśtawki bocianie gniazdo, ławek, kosza i tablicy regulaminowej. Modernizacja budynku szkolnego oraz wykonanie nowego placu zabaw znacząco wpłyną na poprawę warunków pracy szkoły oraz wizerunku centralnej części miejscowości.

Szkoła Podstawowa w Strzyżewie

W szkole wykonano roboty malarskie w sekretariacie szkoły.

Zespół Szkół w Wielowsi

Po ubiegłorocznej wymianie drzwi zewnętrznych w głównym wejściu do szkoły, wykonano dalsze prace polegające na pomalowaniu zewnętrznej części ściany oraz położeniu płytek na wewnętrznej ścianie.

Szkoła Podstawowa w Zamościu

Wykonano gruntowny remont sali dydaktycznej dla najmłodszych uczniów. Remont polegał na całkowitej modernizacji instalacji elektrycznej, wykonaniu robót malarskich oraz położeniu paneli podłogowych.

Publiczne Przedszkole w Psarach

Dokonano kompleksowej wymiany stolarki drzwiowej w całym lokalu przedszkolnym.

Publiczne Przedszkole w Westrzy

Przeprowadzono gruntowny remont wewnątrz wszystkich pomieszczeń przedszkola. Remont polegał w szczególności na: rozbiórce pieców kaflowych, montażu nowych drzwi, zabudowaniu klatki schodowej, wykonaniu robót malarskich oraz położeniu paneli w jadalni.

Publiczne Przedszkole w Wielowsi

Podobnie jak w Przedszkolu w Westrzy wykonano remont całego wnętrza przedszkola. W ramach prac zmodernizowano m.in.: instalację c.o. w korytarzach, utworzono nowe pomieszczenie - szatnię dla personelu, wykonano roboty malarskie we wszystkich pomieszczeniach oraz położono nowe panele w salach dydaktycznych.

Łączny koszt remontów i powyższych inwestycji to wartość ponad 227 tys. zł.

Nad przebiegiem prac remontowych w placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie gminy Sieroszewice czuwa dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Barbara Stasiak.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.