Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 16963
W sumie: 298228

News

News zdjęcie id 1292

Julia Maik z Sieroszewic wicemistrzynią Polski

23.07.2018

Julia Maik z Sieroszewic została wicemistrzynią Polski juniorek 15-letnich w pływaniu. Zawodniczka sięgnęła po srebro w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym podczas zawodów, które odbyły się w Oświęcimiu. 

Z tej okazji w piątek, 20 lipca 2018 roku, zawodniczka wraz z rodzicami spotkała się w Urzędzie Gminy Sieroszewice z władzami. Odniesionego sukcesu Julii Maik gratulowali: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, zastępca wójta Ryszard Boduch i przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak. W swoim wystąpieniu wójt zapewnił, że w najbliższym czasie w gminie Sieroszewice ustanowione zostanie stypendium sportowe dla młodzieży odnoszącej sukcesy.

Na co dzień Julia Maik trenuje w Kaliskim Klubie Sportowym Włókniarz 1925 Kalisz pod okiem trenera Dominika Grudzińskiego. Swoje sukcesy zawodniczka zawdzięcza także rodzicom i babci, która zawozi ją na treningi.

Julia na swoim koncie ma już wiele medali. W marcu 2018 roku otrzymała powołanie na zawody międzynarodowe na Cyprze. Dla zawodniczki szansa sprawdzenia się w międzynarodowym gronie była ukoronowaniem udanych startów w ważnych imprezach krajowych, a zwłaszcza świetnego wyniku uzyskanego podczas grudniowych mistrzostw Polski seniorów na krótkim basenie. Na pływalni w Łodzi, w  konfrontacji z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami, Julia spisała się wyśmienicie. W zawodach na Cyprze rywalizowali reprezentanci 11 państw. Mieszkanka Sieroszewic wraz z koleżankami w wielomeczu pływackim zdobyła dwa złote medale.

Warto dodać, że powołanie do kadry narodowej juniorów Julia Maik otrzymała już we wrześniu 2017 roku, po udanych startach w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów.

Obecnie Julia Maik jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.