Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 128

Promocja książki Piotra Fałczyńskiego w Ołoboku

01.09.2015

We wtorek, 25 sierpnia 2015 roku, w Domu Rolnika w Ołoboku odbył się wieczór autorski Piotra Fałczyńskiego połączony z promocją książki pt. „Więcej niż nic”. Zaproszonych gości powitała dyrektor biblioteki Maria Marciniak. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, zastępca wójta Ryszard Boduch, sekretarz Mirosława Busza, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, wiceprzewodnicząca Rady Gminy, a zarazem sołtys Ołoboku Teresa Lemiesz, radni: Stanisław Płomiński i Jerzy Kowalski, sołtys Sławina Lucjan Gmerek, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Ołobok” Helena Saranek, dyrektor Zespołu Szkół w Wielowsi Mirosława Kmiecik, dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim Włodzimierz Grabowski, literat Tomasz Gruchot, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski, rodzina i przyjaciele autora oraz mieszkańcy Ołoboku i Sławina.

Dyrektor książnicy podała najważniejsze fakty z życia pisarskiego Piotra Fałczyńskiego, który urodził się w Ołoboku i mieszka tam do dzisiaj. Literacką przygodę rozpoczął przed piętnastoma laty. Jest autorem tomików poetyckich: „Nieistotny fakt” i „Niedyskrecja czasu”, zbioru opowiadań „Zakole” oraz powieści „Więcej niż nic”. Uzyskał nagrody i wyróżnienia w 97 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach literackich. Jego teksty drukowała prasa, również literacka, a utwory zamieszczono w około 80 antologiach i almanachach, głównie pokonkursowych, które dotarły na większość kontynentów. Jego erotyki, przetłumaczone na języki krajów byłej Jugosławii, znalazły się w „Antologii miłości według twórców słowiańskich”. Jest jurorem w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Pawła Brylińskiego. W maju tego roku został przyjęty w poczet Związku Literatów Polskich.

Piotr Fałczyński w bardzo atrakcyjny sposób opowiedział o swojej twórczości, inspiracjach, a także nowej książce. W swoim wystąpieniu podziękował wójtowi Czesławowi Berkowskiemu za wspieranie jego twórczości. Książka „Więcej niż nic” została wydana przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą w Warszawie, a stało się to za sprawą wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich Andrzeja Zaniewskiego, który napisał także posłowie do tej książki. Przybyli na spotkanie mieli okazję posłuchać refleksji Andrzeja Zaniewskiego na temat książki „Więcej niż nic” w wykonaniu poetki Zdzisławy Wasielewskiej. Goście obecni na wieczorze autorskim gratulowali Piotrowi Fałczyńskiemu nowej pozycji. Po części oficjalnej była okazja do rozmów i uzyskania dedykacji od pisarza.
 
Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl
 

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Anatol Piaskowski</strong></p>

Anatol Piaskowski

Przyjęcia interesantów : 

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.