Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 20038
W sumie: 20038

News

News zdjęcie id 1265

X Memoriał Aleksandra Szuberta w Łąkocinach

28.06.2018

W niedzielę, 24 czerwca 2018 r. drużyny Trampkarzy Młodszych oraz Orlików Iskry-Prosny Sieroszewice miały możliwość uczestnictwa w X Memoriale Aleksandra Szuberta w Łąkocinach. Młodzi piłkarze z Sieroszewic pokazali się z bardzo dobrej strony, zajmując pierwsze oraz trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Trampkarze młodsi (rocznik 2005 i młodsi) wygrali rozgrywki grupowe bez straconej bramki i awansowali do finału, w którym zmierzyli się z Raszkowianką Raszków. W finale Iskra-Prosna pokonała Raszkowiankę Raszków 2:1 po bramkach Kacpra Sztukowskiego oraz Jakuba Walczaka, jednak wynik nie obrazuje przebiegu meczu, w którym zawodnicy Iskry-Prosny zdecydowanie przeważali, stwarzając wiele okazji strzeleckich. Bardzo dobra gra trampkarzy została także doceniona poprzez nagrodę indywidualną. Najlepszym bramkarzem turnieju zostały wybrany Igor Tomczak.

Drużyna Orlików (rocznik 2007 i młodsi) w rozgrywkach grupowych wygrała 1:0 oraz zremisowała 0:0. Dało to zespołowi z Sieroszewic tyle samo punktów co drużynie Gorzyczanki Gorzyce Wielkie, jednak przez gorszy bilans bramkowy zajęła 2 miejsce w grupie i musiała zagrać w meczu o 3 miejsce. W meczu o 3 miejsce Iskra-Prosna spotkała się z zespołem Ogniwa Łąkociny. Spotkanie przebiegało pod dyktando młodych piłkarzy z Sieroszewic, którzy pomimo przewagi nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Zwycięzcę spotkania musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Iskry-Prosny, zwyciężając 2:0 po strzałach Konrada Kędzi oraz Oliviera Inerowicza. Warto dodać, że drużyna pomimo tego, że zajęła 3 miejsce nie straciła w całym turnieju żadnej bramki, a najlepszym bramkarzem turnieju Orlików została wybrana Natalia Mielcarek. W turnieju zwyciężyła Gorzyczanka Gorzyce Wielkie, która pokonała w finale Raszkowiankę Raszków.

ISKRA-PROSNA Sieroszewice 2005: Tomczak Igor, Korczak Mikołaj, Sztukowski Kacper, Szuleta Eryk, Walczak Jakub, Świtała Alan, Strzeliński Kacper, Karolak Szymon

ISKRA-PROSNA Sieroszewice 2007: Mielcarek Natalia, Chwiłkowski Bartłomiej, Wyrwiński Filip, Sikora Antoni, Kędzia Konrad, Inerowicz Olivier, Joks Bartosz, Jaworski Hubert, Kwiasowski Piotr, Betka Miłosz, Rasiak Maciej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.