Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1248

ŚWIĘTO KONWALII

12.06.2018

Dnia 18 maja po raz czternasty odbyło się „ŚWIĘTO KONWALII”. Organizatorami imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Psarach wraz ze Stowarzyszeniem im. Lady Ryder. Projekt był współfinansowany ze środków PFRON, powiatu ostrowskiego oraz Gminy Sieroszewice.  W festynie integracyjnym wzięło udział 19 zaprzyjaźnionych jednostek pomocy społecznej tj.: DPS Baszków, DPS Chumiętki, DPS Fabianów, DPS Kalisz, DPS Kobyla Góra, DPS Kochłowy, DPS Koło, DPS Lisków, DPS Marszałki, DPS Ostrów Wlkp, DPS Skrzynno,  DPS Rzetnia, DPS Skęczniew, DPS Ślesin, DPS Kotlin, ŚDS Nowe Skalmierzyce, ŚDS Ostrów Wlkp, GMCP Odolanów, mieszkańcy DPS Psary z rodzinami, lokalne władze oraz sponsorzy. Tegoroczny festyn połączono z tematyką militarną, gdzie jedną z  atrakcji była ekspozycja wozów bojowych. Festyn rozpoczął się od występu akordeonisty i młodzieżowego zespołu muzycznego ze szkoły  ZAP w Ostrowie Wlkp.  Zaproszeni goście zaprezentowali wcześniej przygotowane prace konkursowe na następujące tematy: „Militarno konwaliowy pojazd bojowy” i „Proporzec z motywem konwalii”, a na miejscu wzięli udział w konkursie malarskim „Konwaliowa mandala”. Przygotowane przez organizatorów konkursy  były okazją do zaprezentowania twórczości osób niepełnosprawnych. Uczestnicy konkursów jak zwykle wykazali się dużą pomysłowością i fantazją.

Tym razem pogoda nas zawiodła i z powodu burzy z obfitymi opadami deszczu, nie udało się zorganizować festynu wg planu. Jednak  „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, KONWALIE BIS w pięknym słońcu odbyły się  30 maja.   Imprezę rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursów i wręczenia nagród.

W konkursie "Proporzec z motywem konwalii” nagrody przyznano:

  I.m-ce  DPS Kochłowy

 II.m-ce DPS Marszałki

III.m-ce DPS Skęczniew

W konkursie”Militarno konwaliowy pojazd bojowy”

   I.m-ce DPS Skrzynno

 II.m-ce DPS Kotlin

III.m-ce DPS Ostrów Wlkp

W konkursie malarskim „Konwaliowa Mandala”

  I.m-ce G-MCP Odolanów

 II.m-ce DPS Ślesin

III.m-ce DPS Psary

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki bryczkami.  Nie zabrakło też rozkoszy dla podniebienia. Dla tych co zgłodnieli organizatorzy przygotowali  grochówkę, bigos, chleb ze smalcem i ciasto.

Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół „Bayer Full”, który porwał do wspólnej zabawy i tańca wszystkich uczestników.

Festyn zwieńczyła zabawa taneczna „pod chmurką „ z zespołem Away.

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.